Переключиться на мобильную версию

МК: Солдата хочуть принести в жертву на день Перемоги

Назад к разделу Мир о нас
Щороку перед святом Перемоги у національно стурбованих політиків сусідніх республік починається сверблячка. Чергову річницю поразки фашизму їм не терпиться відзначити знесенням чергового пам’ятника воїну-визволителю, - пише Олег Базак в російському Москов.
У Стрию на Львівщині всеукраїнське об‘єднання Свобода закликало знести пам‘ятник радянському воїну-визволителю.
У Стрию на Львівщині всеукраїнське об‘єднання Свобода закликало знести пам‘ятник радянському воїну-визволителю.
stryi.com.ua

Так було два роки тому в Таллінні, так цього року збираються відсвяткувати 9 травня у Львівській області.

Учора місцева рада містечка Стрия розглядала питання про знесення пам’ятника воїну-визволителю. Монументу оголосила війну націоналістична фракція Свобода, яка почала загальноукраїнську акцію "Геть пам’ятники тоталітаризму!" і найперше оголосила збір підписів за знесення пам’ятника у центрі Стрия. Зведений наприкінці 60-х років минулого століття, він, мовляв, "символізує мілітаризм радянської епохи і не тільки викривляє історичну правду, а й руйнує історично-архітектурну ауру площі, будівлі якої зводилися у ХVII—XIX століттях". Окрім цього, пам’ятник радянської епохи "справляє негативний вплив на формування національної самосвідомості, принижує гідність українців та пам'ять про людей, загиблих у боях з окупантами за свободу України".

Це слова зі звернення нового всеукраїнського об’єднання Свобода, що стрімко набирає популярність цього передвиборного року. Утворилося воно в результаті трансформації Соціал-національної партії України. (до речі, абревіатура СНП співзвучна сумнозвісній Націонал-соціалістичній партії). Саме це об’єднання з розгромним рахунком перемогло на нещодавніх виборах до Тернопільської міськради. То ж вважати цю політсилу маргінальною не доводиться. Та й знесення пам’ятника воїну-визволителю – подія для Західної України не з надзвичайних.

У листопаді минулого року в Комарно Львівської області місцева влада вирішила знести пам’ятник воїну-визволителю у центральному парку, а солдатські поховання навколо нього перенести на міський цвинтар. Після грубої роботи бульдозера у спустошених могилах стали видні скелети та купи кісток радянських воїнів. Певне, саме таке виховання покоління, що підростає, українські націоналісти вважають достойним та патріотичним.

Обурилися цим фактом вандалізму тільки хіба що комуністи з парламентської фракції. Однак якихось серйозних санкцій щодо влади Городоцького району та Комарницької міськради до сьогодні не запровадили.

От і тепер російський консул наполегливо просив депутатів Стрийської міськради дослухатися до голосу розуму та не йти проти норм, прийнятих у цивілізованому світі. Чи почують?

Оригiнал статті

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь