Переключиться на мобильную версию

Rzeczpospolita: Кучма знову на посаду президента?

Назад к разделу Мир о нас
Колишній лідер України, якого звинувачують у замовленні вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе і продажі радарів, хоче повернутися в політику, - пише Тетяна Серветник в польській Rzeczpospolita.

"Я можу балотуватися на президентських виборах хоча б для того, щоб змусити Президента Віктора Ющенка і главу уряду Юлію Тимошенко об‘єднатися проти мене, – сказав Леонід Кучма під час з’їзду громадянського руху Наша Україна (так у тексті. Мається на увазі, напевне, Нова Україна. – Прим. пер.) у Києві. – Я був свідком акції протесту Україна без Кучми. А зараз, разом з іншими, хотів би побачити "Україну без Ющенка", – додав він.

Кучма був президентом України у 1994-2004 роках. На виборах 2004 року він підтримав кандидатуру прем’єр-міністра (колишнього губернатора Донецької області) Віктора Януковича, головного суперника демократа і реформатора Віктора Ющенка. Проти цієї кандидатури та влади Кучми виступили мешканці Центральної, Західної і Північної України. Багатомільйонні акції протесту ввійшли в історію як Помаранчева революція.

Як дійшло до того, що колишнього Президента, якого політичні противники звинувачують у вбивстві журналіста Георгія Ґонґадзе та нелегальному продажі радарів Кольчуга Іраку, сьогодні підтримують 39% українців, які стверджують, що він був найкращим лідером з часів здобуття Україною незалежності?

"Це безумовно наслідки кризи. Люди бояться дестабілізації, масових звільнень, економічного колапсу. Це змінює їхні погляди, зокрема і політичні. Кучма має велике поле для маневру", - каже Rzeczpospolita Олександр Дергачов з київського Інституту політичних та етнонаціональних досліджень.

"Якби Кучма балотувався на Президента, то відібрав би частину електорату у Віктора Януковича. Але я сумніваюсь, що його обіцянки повернутися у велику політику можуть об’єднати Ющенка і Тимошенко", - додав Дергачов. На його думку, ніхто не в змозі примирити соратників по Помаранчевій революції.

Леонід Кучма також заявив, що вступить до громадянського руху Нова Україна, який об’єднує кілька політичних угруповань. Рух збирається виставити своїх кандидатів на наступних парламентських виборах, однак сам Кучма не хотів би засідати у Верховній Раді.

"Це місце випромінює погану енергію", - зіронізував він під час зустрічі з журналістами.

Український парламент призначив президентські вибори на 25 жовтня, скоротивши таким чином каденцію Віктора Ющенка на три місяці. Ющенка, як свідчать опитування, підтримують сьогодні ледве 7% українців.

На думку експертів, шанси 71-річного Кучми на перемогу в президентських виборах незначні, і тому, напевно, він не зважиться балотуватися на виборах.

Оригiнал статті
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь