Переключиться на мобильную версию

FT: Тимошенко іде в обхід парламенту заради кредиту МВФ

Назад к разделу Мир о нас
Український прем’єр-міністр Юлія Тимошенко сказала, що її уряд в односторонньому порядку затвердив потрібні ініціативи, аби розблокувати кредит Міжнародного валютного фонду для її враженою рецесією країни, після того як їх не спромоглися прийняти парламен.
Тимошенко прийняла закони, необхідні для розблокування кредиту МВФ, в обхід парламенту
Тимошенко прийняла закони, необхідні для розблокування кредиту МВФ, в обхід парламенту
Фото: сайт Юлії Тимошенко

Це сталося через кілька місяців важких переговорів із посадовцями МВФ і посеред яскраво виражених побоювань, що без підтримки МВФ Україна може зануритися глибше у фінансове сум’яття. Ворогуючі київські законодавці останніми місяцями ніяк не могли ухвалити норми, потрібні, щоб розморозити відкриту восени кредитну лінію МВФ на 16,4 мільярда доларів.

Перший транш МВФ на суму 4,5 мільярдів, наданий минулого року, допоміг стабілізувати Україну – одну з тих економік, які рецесія накрила найсерйозніше. Але зваживши на безжальні політичні сварки та занепокоївшись щодо фіскальної розсудливості Києва, МВФ відклав наступні виплати.

Виступаючи на позачерговій зустрічі кабміну, пані Тимошенко звинуватила свого запеклого суперника Віктора Ющенка, Президента України, у тому, що він планує саботувати ухвалення законодавства, яке вимагає від парламенту МВФ. Пані Тимошенко сказала, що її уряд прийняв усе потрібне у постановах Кабінету Міністрів через кілька годин після того, як це не вдалося парламентові. За словами українських законодавчих експертів, ще не відомо, чи уряд мав на це повноваження.

Пані Тимошенко відповіла, що постанови законні й обов’язкові до виконання. І розкритикувала пана Ющенка: "Голосування в парламенті було свідомо й цинічно саботоване (з боку депутатів), що під контролем Президента".

Пан Ющенко перевів докір на пані Тимошенко, а його союзники в парламенті публічно пообіцяли не підтримувати урядові ініціативи.

Уряд пані Тимошенко формально підтримує дуже нестабільна парламентська більшість. Її недоброзичливці, а також інші партії, відмовляються голосувати за три закони, яких вимагає МВФ, що мали б зрівноважити український бюджет, пенсійний фонд і фінансовий стан державної газової компанії.

Минулі місяці представники МВФ спонукали київських політиків виробити єдину антикризову стратегію, хоча не ставали на бік якогось конкретного політичного угруповання.

Але сидячи поряд із пані Тимошенко на прес-конференції, голова місії МВФ в Україні Джейла Пазарбашіоглу сказала, що МВФ ретельніше вивчить прийняті урядові постанови, й обережно додала: "Як сказала Прем’єр-міністр, можливо, це вихід, з огляду на політичні обставини".

Пані Пазарбашіоглу заявила, що "тішить, коли бачиш, як рухається процес" подолання економічного лихоліття України. Проте вона не змогла уточнити, коли реальні гроші від МВФ надійдуть у Київ.

Українська валюта, втративши відразу після початку світової фінансової кризи близько 40% вартості, в останні місяці стабілізувалася. Безробіття в цій країні з населенням 46 мільйонів подвоїлося і сягнуло 1 мільйон. Банківська система тут залишається хиткою, після того як громадяни зняли майже третину депозитів, а з виплатою кредитів мають труднощі.

Оригiнал статті
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь