Переключиться на мобильную версию

Dziennik: Ось план, як забрати в України частину Євро

Назад к разделу Мир о нас
Уряд таємно готує варіант, за якого футбольні команди в рамках Євро-2012 гратимуть аж у шести польських містах і лише у двох українських. «Апетити у нас великі, але буде тяжко», - каже представник керівництва спілки PL 2012, яка відповідає за підготовку д.
Поляки готують додаткові міста для проведення матчів Чемпіонату Європи
Поляки готують додаткові міста для проведення матчів Чемпіонату Європи
AP

Це гра в білих рукавичках – бо польська влада офіційно не може визнати, що намагається перебрати на себе українську частину Чемпіонату. "Адже це вони здобули право на його проведення, тому якщо ми відберемо в них навіть один матч, це сприйматиметься як велика зневага. Тому усі рішення повинні прийматися виключно УЄФА", - каже нам один з високопосадовців Міністерства спорту.

Офіційно міністр спорту Мирослав Джевєцький заявляє лише про готовність Польщі взяти на себе відповідальність. "Матчі можна проводити в шести польських містах", - переконував він учора, за кілька годин до прибуття в Польщу Мішеля Платіні, президента УЄФА. Міністр одразу застеріг, що ми розглядаємо українців як партнерів і було б найкраще, якби матчі Євро, згідно з планом, були поділені порівну.

Неочікуваним союзником нашої влади може бути криза, наслідки якої дедалі болісніше відчуває наш східний сусід. "Тому у 2012 році будуть готові усі шість міст, незалежно від того, що і коли оголосить УЄФА. Щоб уникнути такої ситуації, коли зараз УЄФА обере по чотири господарі матчів у Польщі та Україні, а раптом у 2010 чи 2011 році виявиться, що українці через кризу не впораються з підготовкою", - пояснює Dziennik один із співробітників міністерства Джевєцького.

Тому польській владі хотілося б, щоб вибір міст-господарів відбувся якнайпізніше, найкраще – відкласти його до вересня. Українці навпаки хочуть, щоб рішення було вже в травні, поки криза ще добряче не розгулялася.

Тим більше, що економічні проблеми в Україні бачать також і діячі УЄФА. Як ми довідалися, кілька місяців тому польську сторону запитали, чи змогла б Варшава, окрім відкриття Чемпіонату, провести також у себе і його фінал. "Ми відповіли, що будемо готові, але не знаємо, наскільки серйозна ця пропозиція", - розповідає нам член керівництва спортивного відомства.

Однак офіційно з Мішелем Платіні, який учора після обіду приїхав безпосередньо з Києва для проведення інспекції у Варшаві, ніхто про це не говоритиме. Платіні відвідав місце, де будується варшавський Національний стадіон, а сьогодні огляне презентації усіх шести міст.

Президент УЄФА Мішель Платіні має сьогодні отримати детальну інформацію про стан просування підготовки шести кандидатів на організацію Євро-2012. Окрім Варшави, яка без сумніву візьме участь, за три інші місця змагаються між собою Познань, Вроцлав, Ґданськ, Краків і Хожув. Усюди підготовка йде за графіком", - запевняють організатори.

Тому ані представники уряду, ані спілки PL 2012, яка координує підготовку, ані навіть діячі Польської федерації футболу (PZPN) не боялися інспекції Платіні. "Ми не боїмося цього візиту", - запевнив Мирослав Джевєцький за кілька хвилин до появи Платіні на будівельному майданчику Національного стадіону. Раніше в ефірі телеканалу TVN 24 глава спортивного відомства переконував: "Ми маємо вкластися за часом. Усе робиться стовідсотково вчасно. Ми будуємо три повністю нові стадіони і ще три перебудовуються, - підрахував міністр спорту. – Період проектування ми успішно завершили. А зараз врешті будуємо", - тішився міністр Джевєцький.

Чому Польща так хоче побудувати аж шість стадіонів, адже в офіційних домовленостях говориться про поділ Чемпіонату порівну: чотири стадіони у нас і чотири в Україні? "Це проста стратегія, - каже нам представник керівництва PZPN, - навіть, якщо остаточно виберуть тільки чотири міста, роботи на двох інших стадіонах уже настільки просунуть, що об’єкти будуть і так збудовані на благо всіх уболівальників".

Чи сподобалося Платіні те, що він побачив учора в Варшаві? Вірогідно так. Однак президент УЄФА, очевидно, не мав бажання спілкуватися з журналістами. Зрештою не лише в Польщі. "На тему стану підготовки ви не почуєте від мене ані слова", - сказав він журналістам по завершенні української частини своєї інспекції.

У Польщі ключова зустріч починається сьогодні вранці. Мішель Платіні ознайомиться зі спеціальним звітом щодо стану підготовки Польщі: про стан будівництва стадіонів, аеропортів і готелів. Ґданськ зможе похвалитися, що перший ряд трибун знаходитиметься на відстані 6-10 метрів від місця паркування автомобілів, дощова вода на стадіоні стікатиме водостоком до туалетів, а паркінги, розраховані на 1800 автомобілів, будуть оточені живоплотом завдовжки 1,6 кілометра. У свою чергу Вроцлав похвалиться дискотекою і казино в приміщенні стадіону, а Познань оцінкою головного інспектора праці, який, відвідавши у середу будівництво спортивної арени, запевнив, що там дотримані основи безпеки життєдіяльності.

Уся ця інформація напевно не фігурує в офіційній презентації. "Ми не хочемо, щоб з’явилися будь-які закиди, ніби якомусь із міст надається перевага, тому і було складено спільний звіт", - розповідає нам один з авторів презентації.

Але не варто сподіватися, що вже вранці чи одразу після повернення до швейцарського Ньону (штаб-квартири УЄФА) Платіні вибере міста до Євро-2012. Хоч рішення і повинно бути винесене вже 13 травня на засіданні виконавчого комітету УЄФА, та скоріше за все воно буде відкладено на вересень. Однак тоді може виявитися, що жодного серед польських кандидатів не усунуть від організації Чемпіонату, адже і діячі УЄФА, і польський уряд розглядають додаткові стадіони в Польщі як страховий поліс на випадок проблем з організацією Чемпіонату в Україні, яка веде боротьбу з кризою.

Оригiнал статті

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь