Переключиться на мобильную версию

Dziennik: Україна стрімко повертається убік Сходу

Назад к разделу Мир о нас
Українські президентські вибори, що наближаються, можуть стати тріумфальним поверненням Віктора Януковича. Згідно з останніми опитуваннями, політик, який під час Помаранчевої революції був уособленням пострадянського сатрапа, з великим відривом випереджає.

Якби вибори відбулися в середині квітня, то згідно з опитуванням, результати якого були опубліковані тижневиком "Дзеркало тижня", Янукович отримав би 25,6% голосів. Тимошенко підтримують ледве 14,4% виборців, і вона менш ніж на 1% випереджає колишнього очільника парламенту Арсенія Яценюка. З Ющенком, за якого хочуть голосувати трохи більше 2% громадян, у президентських перегонах взагалі вже не рахуються.

Віктор Янукович – єдиний політик української "великої трійки", який не втрачає підтримку перед лицем економічної рецесії, що виразно відчувається на Дніпрі. На його користь висловлюється однакова кількість виборців у ході майже кожного опитування, починаючи з кінця 2007 року. Усе тому, що він майстерно дистанціюється як від економічної політики уряду і Президента, так і від суперечок, які невпинно вибухають у рядах "помаранчевих". Тим часом Тимошенко і Ющенко, перекладаючи одне на одного відповідальність за спричинення кризи, взаємно позбавляють себе шансу на успіх на виборах.

Колишній прем’єр-міністр уникає також і популізму, вдаючи з себе стурбованого поглибленням кризи батька народу. "Ми повинні думати про те, як будемо жити завтра", - повторює він.

Власне завдяки такій стратегії лідер Партії регіонів, яка вважається проросійською, здобуває підтримку навіть там, де до цього часу голосування за нього вважалося державною зрадою. У ході нещодавніх місцевих виборів в Тернопільській області на заході країни його партія стала третьою політичною силою в обласній раді.

Аналітики згодні: сьогодні Януковичу може загрожувати тільки колишній глава парламенту Арсеній Яценюк, який швидко здобуває популярність. Цей 34-річний політик з Чернівців – міста неподалік кордону з Румунією – вже встиг побувати керівником Національного банку, міністром економіки, закордонних справ і спікером парламенту.

Водночас на кожному кроці він підкреслює свою аполітичність. "Я не маю союзників серед політків", - сказав він нещодавно в інтерв’ю газеті День. Яценюк очевидно наслідує головне гасло американського президента Барака Обами. Він навіть створив Фронт змін, який має бути його опорою у боротьбі за найвищу посаду в державі.

"Яценюк позиціонує себе як український Обама, - прокоментував в інтерв’ю британській щоденній газеті The Financial Times політолог Олексій Гарань. – Люди вкрай потребують нових облич", - додав він. А молодий, освічений юрист та економіст, який добре говорить англійською, чудово підходить для цієї ролі.

Політик навіть не намагається приховувати, з кого він бере приклад. Під час зустрічі з молодими українцями в Одесі, він нагадав, що власне завдяки молодим людям "Обама став президентом Обамою". Зараз Яценюк гаслом змін збирається кинути виклик найважливішим гравцям в українській політиці.

Оригiнал статтi

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь