Переключиться на мобильную версию

НГ: План євроінтеграції для України

Назад к разделу Мир о нас
У двадцятих числах вересня в Європарламенті відбудеться перше читання документа, що визначає умови угоди про асоціацію України та ЄС. Його проект підготував депутат від Польщі Ришард Антоні Легутко. На його думку, цей документ безпрецедентний, оскільки є.
У відносинах ЄС до України в ці дні намічається радикальний поворот у бік посилення інтеграції
У відносинах ЄС до України в ці дні намічається радикальний поворот у бік посилення інтеграції
АР

Ні з однією з країн, яка не є членом ЄС, Брюссель досі не підписував подібних угод і не встановлював настільки тісних відносин. 12 вересня комітет у закордонних справах Європарламенту вже схвалив свої рекомендації ЄС і Європейської комісії щодо угоди про асоціацію з Україною, зазначає німецьке агентство DPA. Аж до 21 вересня євродепутати можуть вносити свої пропозиції з даного проекту.

У проекті, зазначає агентство, говориться, що Росія чинить тиск на Україну для того, щоб Київ не підписував угоду про зону вільної торгівлі з ЄС. Цей документ є частиною угоди про асоціацію. Москва, на думку євродепутатів, зацікавлена ​​у вступі України в Митний союз з Росією, Білоруссю і Казахстаном.

Депутати Європарламенту вважають, що зона вільної торгівлі з Євросоюзом сприятиме модернізації української промисловості та сільського господарства. Тому парламент ЄС рекомендує завершити переговори про асоціацію з Україною не пізніше, ніж у 2011 році, підписати угоду в першій половині 2012 року, а в другій половині 2012 року ратифікувати документ у Європарламенті та національних парламентах країн - членів Євросоюзу.

Депутати Європарламенту вважають, що зона вільної торгівлі з Євросоюзом сприятиме модернізації української промисловості та сільського господарства

Судячи з усього, в Європарламенті серйозно стурбовані можливістю України піти на більш тісні відносини з Росією і мають намір цьому перешкодити. За словами депутата від Люксембургу Шарля Геренса, наголошує агентство, якщо Європа не надасть Києву шанс для більш тісної інтеграції з ЄС, Україна почне шукати альтернативу. І це, побоюється депутат, призведе до ще більшого віддалення Києва від Брюсселя. Саме тому так важливо, щоб договір про асоціацію почав діяти вже наступного, 2012 року, вважає Геренс.

На думку авторів представленої в Брюсселі доповіді, ЄС повинен пообіцяти Україні більш тісну співпрацю в енергетичній сфері, надати фінансову і технічну допомогу, сприяти зміні законодавства, виділити стипендії студентам і відкрити в Україні інформаційне бюро Євросоюзу. Крім цього, документ пропонує визначитися з датою скасування віз для громадян України. Протестувати режим безвізових поїздок для українців можна під час чемпіонату Європи з футболу в 2012 році.

У Європарламенті серйозно стурбовані можливістю України піти на більш тісні відносини з Росією і мають намір цьому перешкодити

У зв'язку з цим питання про процес над Юлією Тимошенко, що триває зараз у Києві, викликав різні оцінки євродепутатів. Так, представник Латвії в Європарламенті Олександр Мирські застеріг від одностороннього підходу до звинувачень на адресу Юлії Тимошенко. За його словами, все більше депутатів у Європарламенті починають розуміти, що внутрішньополітичні процеси в Україні не позначаються на відносинах Брюсселя та Києва. На думку Олександра Мирського, у доповіді взагалі не варто згадувати процес у справі Юлії Тимошенко, а краще назвати терміни виконання заходів, необхідних для підписання договору про асоціацію.

Заслуговує на увагу, що якраз напередодні майбутнього обговорення в Європарламенті представники ділових кіл головуючої в ЄС Польщі виступили з ініціативою проведення бізнес-форуму країн - учасниць програми "Східне партнерство". Форум задуманий як економічний саміт ЄС і шести пострадянських країн. Організатори першого бізнес-форуму "Східного партнерства", який планується провести 30 вересня в Польщі, мають намір розробити низку пропозицій щодо розвитку співпраці Євросоюзу та пострадянських держав - учасників програми.

У Європарламенті починають розуміти, що внутрішньополітичні процеси в Україні не позначаються на відносинах Брюсселя та Києва

За словами заступника директора департаменту економічної дипломатії МЗС Польщі Піотра Цієцьвежа, пропозиції, які скерують до Брюсселя, допоможуть вирішити проблеми в економічних відносинах між підприємцями ЄС та країн - учасниць програми "Східне партнерство". Той же глава представництва Єврокомісії в Києві Жозе Мануель Пінту Тейшейра днями зазначив, що створення зони вільної торгівлі Україна-ЄС буде початком адаптації України до спільних правил ЄС і дозволить країні нарощувати свою присутність на європейських ринках. А також залучить до країни європейських інвесторів, дасть можливість диверсифікувати українську економіку і створити нові робочі місця.

У свою чергу, представник польської конфедерації приватних підприємців Lewiatan Яцек Адамські вважає найважливішим допомогти країнам "Східного партнерства" впроваджувати acquis communautaire - європейські принципи функціонування економіки, суспільства, політичної та судової системи. "Наша справа не скаржитися на недоліки правової системи в окремих країнах або засилля корупції, а показати позитивний досвід", - сказав він.

Можна констатувати, що у відносинах ЄС до України в ці дні намічається радикальний поворот у бік посилення інтеграції, незважаючи на всі проблеми з правами людини, пов'язаними з процесом у справі Юлії Тимошенко. Політичні, та й економічні інтереси (Євросоюз займає сьогодні 30% українського імпорту) починають переважати в підході ЄС до подальшого розвитку відносин з Києвом.

***

У рубриці Огляд преси статті із закордонних ЗМІ про Україну публікуються без купюр і змін. Редакція не несе відповідальності за зміст даних матеріалів.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь