Переключиться на мобильную версию

Новые известия: Афганці плюють на депутатів

Назад к разделу Мир о нас
Учора ветерани війни в Афганістані та ліквідатори чорнобильської аварії намагалися захопити український парламент, пише журналіст
Люди спробували увірватися в будівлю парламенту
Люди спробували увірватися в будівлю парламенту
АР

Жорсткі зіткнення під стінами Верховної ради припинилися тільки після того, як до десяти тисяч пікетників вийшли депутати. Вони клятвено пообіцяли, що не будуть приймати закон, який скасовує пільги для тих, хто виконував інтернаціональний обов'язок в Афганістані, для тих, хто ціною свого здоров'я ліквідовував наслідки аварії на Чорнобильській АЕС, а також для ще 14 категорій громадян. Депутатів образили, ледь не побили, але парламент вирішили на якийсь час залишити в спокої.

З самого ранку територію навколо парламенту заполонили люди. У руках пікетники тримали плакати: "Руки геть від чорнобильського закону", "Правовому свавіллю - стоп", "Убили синів - не вбивайте матерів", "Ми проти скасування соціальних пільг і виплат". Близько полудня, коли в залі парламенту лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов стверджував, що всі проблемні питання, пов'язані з "чорнобильцями" та "афганцями", вже вирішені і що скандальний закон не буде прийматися, протестуючі знесли огорожу під Верховною радою і пішли на штурм будівлі.

Крики і дзвін розбитого скла вхідних дверей привернув загальну увагу. У самому парламенті біля вікон було тісно: надто багато знайшлося бажаючих подивитися, що ж відбувається на вулиці. Коли спецпідрозділу "Беркут" вдалося відтіснити натовп від дверей, депутати зважилися вийти до людей. Зокрема, пішов туди і Олександр Єфремов. Але йому дісталося сповна. Його не тільки обматюкали, а й облили водою. Кілька людей плюнули в бік народного обранця. Плювки досягли цілі.

Єфремову дісталося сповна. Його не тільки обматюкали,а й облили водою. Кілька людей плюнули в бік народного обранця

Пізніше те, що сталося, лідер фракції Партії регіонів назвав "досить складною, емоційною і іноді навіть чоловічою розмовою". Її результатом, як повідомив "НИ" Єфремов, стало рішення відстрочити прийняття закону до узгодження його тексту з громадськими організаціями, які захищають права воїнів-афганців, чорнобильців та інших категорій громадян. У свою чергу, голова Українського союзу ветеранів Афганістану Сергій Червонописький на спільному брифінгу з Єфремовим зачитав резолюцію, в якій "афганці" і "чорнобильці" зажадали відкласти розгляд закону до повного узгодження з ними. Зокрема, вони хочуть прибрати із закону другий розділ та перехідні положення. "У разі невиконання наших вимог ми почнемо безстрокову акцію протесту з вимогою розпуску парламенту", - наголосив Червонописький у розмові з "НИ".

Закон, навколо якого розгорілися такі пристрасті, був внесений за наполяганням уряду. У другій його частині скасовуються пільги для 16 категорій громадян з 1 січня наступного року. Серед них не тільки "афганці" і "чорнобильці", а й, наприклад, ветерани-інваліди Великої Вітчизняної, міліціонери, лікарі, вчителі. Необхідність скасування пільг у парламентських кулуарах пояснили просто: немає на них грошей. Пільги не надаються, а самі пільговики не бажають миритися з положенням. Вони останнім часом стали частіше звертатися до Європейського суду з прав людини, незмінно домагаючись з його допомогою виплати великих штрафів від держави.

***

У рубриці Огляд преси статті із закордонних ЗМІ про Україну публікуються без купюр і змін. Редакція не несе відповідальності за зміст даних матеріалів.Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь