Переключиться на мобильную версию

РГ: Тимошенко повернулася до суду

Назад к разделу Мир о нас
У вівторок у київському районному Печерському суді продовжився суд над екс-прем'єром України Юлією Тимошенко, - пише Павло Дульман у виданні Российская газета.
"Питання полягає тільки в тому, з яким формулюванням Тимошенко буде звільнено"
"Питання полягає тільки в тому, з яким формулюванням Тимошенко буде звільнено"
АР

Двотижнева перерва в процесі, несподівано оголошена суддею Родіоном Кірєєвим, більше потрібна була чинній владі, ніж самій обвинуваченій.

За ці два тижні стало зрозуміло, що Юлія Тимошенко - не стільки жертва мстивості з боку президента Віктора Януковича, скільки заручниця зовнішньої політики України, жорстко "прив'язана" до відносин з Європою, США та Росією. "Якби не Тимошенко, Януковичу не було б про що торгуватися з Євросоюзом і Росією, тільки обирати краще або, в його випадку, найменш хворобливу із запропонованих умов інтеграції в ту чи іншу сторону. А вибір перед ним стоїть однозначний, і не зробити його вже не можна. Пора лавірування, як при Кучмі, вже закінчилася", - пояснило РГ на умовах анонімності джерело в штабі екс-прем'єра.

Юлія Тимошенко - не стільки жертва мстивості з боку президента Віктора Януковича,скільки заручниця зовнішньої політики України

Дійсно, два тижні перерви в процесі Віктор Янукович використовував максимально ефективно: відвідав Генасамблею ООН, де мав розмову з Бараком Обамою, зустрівся в Ялті в рамках міжнародного форуму з патріархами європейської політики і чинними єврокомісарами, провів переговори з керівниками Росії. Результати очевидні: з одного боку, політичне керівництво ЄС наполягає на звільненні Тимошенко, з іншого - міністри економіки єврозони однозначно виступили за якнайшвидше підписання з Україною угоди про зону вільної торгівлі та асоціації, і виходить, Європа виставила Януковичу ціну євроінтеграції. Певний успіх чекав українського президента і в США - в обмін на український збагачений уран Білий дім начебто готовий заплющити очі на "перекоси" у внутрішній політиці. Нарешті, Януковичу вдалося зрушити з мертвої точки і діалог з Росією щодо ціни на газ, тобто почати перегляд домовленостей, укладених у січні 2009 року підсудною Тимошенко. Ще через три дні Януковича чекає саміт "Східного партнерства". У разі полегшення долі Тимошенко чи просто гарантій її подальшого звільнення, на саміті можуть прозвучати дуже обнадійливі "євроінтеграційні" ініціативи для України.

Якби не Тимошенко, Януковичу не було б про що торгуватися з Євросоюзом і Росією, тільки обирати краще або, в його випадку, найменш хворобливу із запропонованих умов інтеграції в ту чи іншу сторону

Іншими словами, Янукович всього за два тижні отримав від контрагентів у світі занадто багато авансів, підтвердити які можна, тільки звільнивши Тимошенко. З боку самої екс-прем'єра сенсаційних заяв не прозвучало. Адвокати не знайшли в документах нових поворотів, за винятком сумнівних експертних підписів. Не погіршилося і її здоров'я, про яке так багато говорилося з початку вересня. Тимошенко оговталася від застуди, їй призначено особливий режим харчування (втім, докладне меню оприлюднити не хочуть ні захисники, ані обвинувачі). Та й невідома хвороба, яка вразила колишню главу уряду на початку місяця, дивна річ, більше не прогресує.

Питання полягає тільки в тому, з яким формулюванням Тимошенко буде звільнено. В українських ЗМІ обговорюється декілька варіантів: обвинувальний вирок і миттєва амністія, або мінімум три варіанти змін до Кримінального кодексу, що автоматично звільняють екс-прем'єра від відповідальності. Відповідні законопроекти, як повідомляють українські ЗМІ, вже пишуться в надрах парламенту. Проте розгляд справи продовжився в колишньому ключі. Півдня пішло на заслуховування аргументів звинувачення. Прокурор Лілія Фролова попросила для Тимошенко сім років ув'язнення.

***

У рубриці Огляд преси статті із закордонних ЗМІ про Україну публікуються без купюр і змін. Редакція не несе відповідальності за зміст даних матеріалів.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь