Переключиться на мобильную версию

МН: Застава за "помаранчеву леді"

Назад к разделу Мир о нас
Спікер Верховної ради Володимир Литвин заявив, що вже завтра має намір винести на розгляд українського парламенту проекти законів про так звану декриміналізацію економічної діяльності, у тому числі поправки в 365-у статтю Кримінального кодексу (перевищенн.
Тимошенко сподівається на виправдувальний вирок
Тимошенко сподівається на виправдувальний вирок
АР

Прийняття цих законів може дозволити виправдати колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко, яку звинувачують у перевищенні влади та завданні значного економічного збитку.

Різні варіанти поправок, націлених на пом'якшення відповідальності за економічні злочини, в Раду вже внесли раніше фракція Тимошенко БЮТ-Батьківщина, а також Наша Україна - Народна самооборона і депутатська група За Україну!. Минулого тижня свій проект представив і президент Віктор Янукович. У ньому передбачається замінити покарання у вигляді позбавлення волі за скоєння економічних злочинів на штрафи, які могли б покрити завдану шкоду. Іншими словами, Юлія Тимошенко може вийти на волю, лише оплативши завдані державі збитки, - їх оцінюють в 1,5 млрд гривень (майже $ 200 млн).

Юлія Тимошенко може вийти на волю, лише оплативши завдані державі збитки, - їх оцінюють в 1,5 млрд гривень (майже $ 200 млн)

Учорашня заява спікера Ради прозвучала всього через кілька днів після того, як президент Віктор Янукович зазнав міжнародної критики на саміті у Варшаві Східного партнерства, куди входять Україна, Молдова, Азербайджан, Вірменія, Грузія та Білорусь. Колеги з Євросоюзу заявили Віктору Януковичу на саміті, що від вирішення справи Юлії Тимошенко залежить доля договору про асоціацію України з ЄС, який Київ сподівається підписати до кінця цього року.

Ініціатива Східне партнерство передбачає насамперед інтенсифікацію економічного співробітництва між ЄС та його партнерами на Сході і вкорінення в цих країнах європейських цінностей, - сказала канцлер Німеччини Ангела Меркель. - Тому вкрай необхідно провести демократичні реформи в цих країнах. Особливо це зараз стосується України". Меркель повідомила, що справа Юлії Тимошенко стала однією з тем її особистої розмови з президентом Віктором Януковичем.

Східне партнерство передбачає насамперед інтенсифікацію економічного співробітництва між ЄС та його партнерами на Сході і вкорінення в цих країнах
європейських цінностей

Політолог Вадим Карасьов вважає, що навряд чи можна передбачити, чим закінчиться прийняття таких законів. "Але у Тимошенко є шанс вийти на волю, - каже він "МН". - Кращої альтернативи для Януковича немає. Якщо він не випускає Тимошенко, то ЄС відвернеться від нього і він залишиться один на один з Путіним. А це навряд чи те танго на двох, яке він хотів би станцювати. Йому вигідніше танцювати з ЄС, де існують чіткі правила, за якими потрібно грати".

Лідер опозиційної фракції БЮТ-Батьківщина Іван Кириленко заявив, що Юлія Тимошенко виступає проти внесення змін до статті 365 Кримінального кодексу. За його словами, депутати від БЮТ не будуть голосувати за поправки, завдяки яким Тимошенко може вийти на волю в обмін на виплату НАК Нафтогаз Україна збитків у розмірі 1,5 млрд гривень (майже $ 200 млн). Тимошенко, заявив Кириленко, сподівається на виправдувальний вирок суду у газовій справі.

Якщо він не випускає Тимошенко, то ЄС відвернеться від нього і він залишиться один на один з Путіним

Іван Кириленко є одним з авторів іншого законопроекту на цю ж тему. "Це стаття включена до Кримінального кодексу з 1962 року, - говорить він МН. - Тоді була інша країна та інші умови. Міжнародний аудит від фірми Ernst and Young показав, що Україна отримала прибуток від газового контракту з Росією. Але суд не приймає цей факт до уваги, оскільки не передбачено законом. Стаття потребує змін. Ми пропонуємо привести її у відповідність з реаліями сьогоднішнього дня".

Інший опозиційний політик, лідер групи За Україну! В'ячеслав Кириленко вніс свій законопроект, який скасовує покарання для політиків за політичні рішення.

Народний депутат від владної Партії регіонів говорить МН, що "в законопроекті президента не розглядаються окремі випадки, як випадок Тимошенко. Там є спільні принципи, що не мають до справи Тимошенко відношення". Він упевнений, що долю Тимошенко повинні вирішувати не політики: "Чим менше вони будуть сунути свого носа в судові справи, тим об'єктивнішим буде суд і тим зрозумілішим будуть його рішення для суспільства".

Тимошенко,заявив Кириленко, сподівається на виправдувальний вирок суду у газовій справі

Політолог Михайло Погребинський вважає, що арешт Тимошенко був помилкою влади, і вона не встоїть перед тиском і випустить екс-прем'єра. "Залишити її за ґратами, - говорить він МН, - значить, мати щодня головний біль. При цьому Тимошенко навряд чи буде гідним конкурентом Януковича на виборах. Вона навряд чи вийде у другий тур". На думку Погребинського, "рейтинг її зростає мізерно". Це означає, упевнений політолог, що "народ вже не бачить у ній захисника своїх інтересів".

Розгляд кримінальної справи проти Тимошенко почався в червні. 30 вересня суддя Родіон Кірєєв оголосив перерву в засіданні орієнтовно до 11 жовтня. Цього дня може початися винесення вироку.

***

У рубриці Огляд преси статті із закордонних ЗМІ про Україну публікуються без купюр і змін. Редакція не несе відповідальності за зміст даних матеріалів.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь