Переключиться на мобильную версию

FT: Танення золотовалютних резервів України

Назад к разделу Мир о нас
Нібито інвесторам українського ринку і так мало приводів для хвилювань - ось ще одна новинна бомба. Державні золотовалютні резерви країни впали на гігантські 8,3% до 35 мільярдів доларів у вересні, - пише Роман Олеарчик у британській газеті
Золотовалютні резерви України впали на 8,3%
Золотовалютні резерви України впали на 8,3%
Корреспондент

Новини - про які у вівторок оголосив Валерій Литвицький, головний радник керуючих Національного банку України (НБУ), і про які повідомило агентство Bloomberg, приголомшили ринок, що вже наляканий ефектом другої хвилі кризи, який ця криза може спричинити в Україні, одній із найбільш постраждалих під час глобальної рецесії у 2009 році економік.

"Подібне зниження резервів виглядає відчутним і серйозним", - заявив київський інвестбанк Dragon Capital у своїй замітці для інвесторів у середу.

Українські спостерігачі зараз із побоюванням чекають на 7 жовтня - день, коли Центробанк України має опублікувати свій щомісячний офіційний звіт про стан золотовалютних резервів - для підтверджень і пояснень.

Українські спостерігачі зараз із побоюванням чекають на 7 жовтня - день, коли Центробанк України має опублікувати свій щомісячний офіційний звіт про стан
золотовалютних резервів

Як зазначають експерти Dragon Capital, "ми будемо чекати на офіційну заяву Національного банку України (НБУ), перш ніж робити які-небудь висновки щодо потенційних ризиків для гривні (вітчизняної валюти). Але в умовах, коли ринки залишаються вкрай чутливими до негативних новин, даний звіт може лише додати прагнення до продажу українських активів".

Олександр Вальчишин, голова дослідницького напрямку в Investment Capital Ukraine, заявив, що різке зниження було, імовірно, викликане двома факторами: 1) сильнішим втручанням Центрального банку для підтримки курсу національної валюти на тлі падіння цін на експорт сировини та її обсягів, 2) негативною переоцінкою недоларових активів (золота, євро, інших валют) у резервах Центробанку на тлі волатильних рухів у світових валютах.

Із цим поглядом перегукується і точка зору Dragon Capital: "Як повідомляє Центробанк, його загальні резерви перебувають у доларах, але водночас певні суми, обсяг яких не розкривається, перебувають і в інших валютах, і можна говорити про те, що на резервах минулого місяця негативно позначилася зміна курсу долара до євро та інших валют, що разом зі зниженням цін на золото привело до того, що українські резерви знизилися, за оцінками, на величину від 1 до 3 мільярдів доларів порівняно із попереднім місяцем".

Ще одним можливим поясненням зниження обсягу резервів може бути "висока ціна на російський газ, що імпортується".

На умовах анонімності інвестиційний банкір у Києві сказав про те, що ще одним можливим поясненням зниження обсягу резервів може бути "висока ціна на російський газ, що імпортується".

В умовах посилення глобального економічного спаду українська влада, у якої ще свіжі спогади про п'ятнадцятивідсоткове зниження ВВП і 50-відсоткове знеціненні вітчизняної валюти, які країна пережила у 2009 році, явно нервують.

Наприкінці минулого місяця український Центробанк ввів нові бюрократичні правила для вуличних обмінних пунктів іноземної валюти. Громадяни та іноземці тепер повинні надавати свої імена та паспортні дані для скоєння будь-яких угод, навіть на один долар. Започаткований, імовірно, як спроба перешкодити спекуляціям валютою та розвитку тіньової економіки захід, як кажуть інсайдери банківського сектора, лише породив гнів, плутанину, занепокоєння і зайву паперову роботу. Поширюються чутки, що чорний ринок угод з іноземною валютою відроджується, тоді як останній раз подібне явище спостерігалося лише у 1990-ті роки, коли Україна ще витягувала себе з багнюки, що залишилася після розвалу Радянського Союзу.

Заклопотаність з приводу слабкої гривні чинить додатковий тиск на уряд у Києві, який повинен продовжувати непопулярні реформи

Заклопотаність з приводу слабкої гривні чинить додатковий тиск на уряд у Києві, який повинен продовжувати непопулярні реформи, такі як подальше збільшення комунальних платежів для домогосподарств з метою розблокувати мільярди доларів у вигляді нових кредитів із низькою ставкою від Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Мільярдні (у доларах) кредити МВФ втримали фінанси Києва, які перебувають у напівзруйнованому стані, на плаву у 2009 році. Новий кредит на 15,6 мільярда доларів був схвалений у рамках програми минулого року для підтримки впевненості та підтримки заходів економії, які необхідні для постановки національної економіки на міцнішу основу. Після отримання першого траншу цього кредиту у розмірі 3,4 мільярда доларів у 2010 році, київська програма МВФ була заморожена через те, що загальмувалися реформи.

Виступаючи 5 жовтня, Сергій Тігіпко, один із найбільших прихильників відновлення співпраці з МВФ в українському уряді, підтвердив, що місія фонду відвідає Київ пізніше цього місяця.

Оригінал публікації: Ukraine’s vanishing foreign reserves

***

У рубриці Огляд преси статті із закордонних ЗМІ про Україну публікуються без купюр і змін. Редакція не несе відповідальності за зміст даних матеріалів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь