Нафтогаз готовий купувати у Росії газ по $ 235 за однієї умови
Про це заявив голова НАК Олег Дубина.
Він пояснив, що це пов'язано з необхідністю використовувати зазначений обсяг газу для забезпечення всього транзиту під час відсутності підписаних контрактів.
"Той обсяг, який потрібен для транспортування, виключений з поточної подання. Це 21 мільйон кубометрів на добу", - сказав Дубина у четвер ввечері на прес-конференції. Крім того, Олег Дубина заявив, що Нафтогаз готовий купувати газ по $ 235 за тисячу кубометрів. При цьому, з його слів, вартість транзиту необхідно підняти з 1,7 до 1,8 доларів за тисячу кубометрів на 100 кілометрів. "Ми не могли на це погодитися, оскільки це додаткове навантаження на Нафтогаз приблизно 500 мільйонів доларів. Тому була запропонована ціна газу 235 при ціні транзиту 1,8. Це мінімальні цифри, на які ми могли погодитися. Тому кожна сторона залишилася при своїх пропозиціях" , - сказав він.
Водночас Дубина запевнив, що Нафтогаз в змозі забезпечити як власних споживачів, так і прокачування газу в Європу. Однак у фінансово-економічної ситуації, в якій Україна є сьогодні, приймати ціну в 250 доларів я вважаю неприпустимим", - додав Дубина.
При цьому Дубина заявив, що НАК Нафтогаз не виходила з переговорного процесу і готова в будь-який час продовжити переговори з ВАТ Газпром. Він підкреслив, що Нафтогаз України розрахувався за спожитий і закачаний російський газ в 2008 році. Відповідаючи на уточнююче питання, за яких умов він готовий летіти до Москви і продовжити переговори, Дубина сказав: "Якщо я зрозумію, що не буде додаткових витрат для Нафтогазу з транспортування російського газу в Європу, я з задоволенням вилечу до Москви".
Нагадаємо, сьогодні Газпром повідомив, що поставки газу в Україну з 09:00 1 січня припинені повністю, однак транзит газу в Європу триває в обсязі 300 мільйонів кубометрів на добу.
Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін повідомив, що Газпром пропонував українській стороні купувати газ в 2009 році по 250 доларів за тисячу кубометрів замість 179,5 долара в 2008 році, але та не погодилася з тим, і переговори буде продовжено. Українська сторона наполягає на ціні в 201 долар за тисячу кубометрів.