Країни Європи готують позови проти України та Росії

Країни Європи готують позови проти України та Росії
briansk.ru

Зокрема, сербська національна газова корпорація (SRBIJAGAS) розглядає можливість подати позов проти України через газову кризу. Про це заявив голова SRBIJAGAS Душан Баятовіч, повідомляє європейське Інтернет-видання EU Business.

Водночас грецька газова компанія Greek Public Gas Corporation (DEPA) може подати до суду на Газпром за зрив постачань газу транзитом через Україну, заявив у середу в інтерв’ю інтернет-виданню газети Катімеріні глава компанії Макіс Папагеоргіу.

"За контрактом з Газпромом російська фірма виплачує компенсацію у разі, якщо вона не може поставити ту кількість газу, про яку було домовлено. DEPA почне судові дії після відновлення постачань", - сказав Папагеоргіу. За його словами, сума компенсації може скласти 1 мільярд євро.

Разом з тим, Польща не має наміру позиватися з Україною через ненадходження російського газу, повідомив Президент Польщі Лех Качинський на спільній з Президентом України Віктором Ющенком прес-конференції.

Він зазначив, що переважна більшість польських металургійних підприємств працюють на вугіллі, і лише два великих підприємства використовують газ.

Водночас використання газу в Угорщині, при збереженні нинішніх технічних і погодних умов, продовжуватиметься без введення нових обмежень ще впродовж одного тижня, навіть якщо імпорт газу через Україну не відновиться, заявив у середу міністр транспорту, телекомунікацій і енергетики Угорщини Саба Мольнар.

Нагадаємо, сьогодні Ющенко запропонував Росії подати на Україну до суду у разі наявності у неї доказів несанкціонованого відбору українською стороною російського газу, призначеного для Європи.

Росія, у свою чергу заявила, що неодмінно звернеться до міжнародного арбітражного суду у зв’язку з діями України.

Поделись:

Не пропусти другие интересные статьи, подпишись:
Мы в социальных сетях
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK