У центрі Чумацького Шляху виявили залишки від утворення галактики

У центрі Чумацького Шляху виявили залишки від утворення галактики
eso.org

Про це йдеться на сайті Європейської південної обсерваторії (ESO), співробітники якої опублікували своє дослідження в журналі Nature, повідомляє Lenta.ru.

Використовуючи встановлений у пустелі Атакама комплекс телескопів VLT, вчені змогли роздивитися інфрачервоне випромінювання, що йде з галактичного балджу (потовщення галактичної площини біля  центру). Цей регіон вивчати досить важко через велику кількість пилу та газу, які приховують зірки всередині.

Вченим вдалося встановити, що скупчення Terzan 5, яке розташоване в цьому регіоні, містить зірки, які умовно можна розбити на два покоління. Перше з'явилося приблизно 12 мільярдів років тому, а друге - близько 6 мільярдів років тому. За словами дослідників, якби дане скупчення було родом із Чумацького Шляху, то зірки мали б належати одному поколінню.

З цих фактів вчені зробили висновок, що Terzan 5, ймовірно, є останками протогалактики, яка брала участь у формуванні нашої Галактики. Вважається, що великі зоряні скупчення з'явилися з більш давніх і дрібних в результаті тривалого процесу злиття.

Вчені відзначають, що їхнє відкриття далеко не перше подібного роду. Наприклад, Омега Центавра - скупчення на окраїні Чумацького Шляху - містить, як і Terzan 5, зірки кількох поколінь. Нещодавно вченим вдалося виявити, що загадкова зірка Каптейна (HD 33793), яка рухається навколо центру Галактики в протилежному більшості тіл напрямку, родом з Омеги Центавра.

Нагадаємо, в жовтні за допомогою космічного телескопа Chandra астрономи NASA знайшли найвіддаленіше галактичне скупчення.


Не пропусти другие интересные статьи, подпишись:
Мы в социальных сетях
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK