КМДА пропонує підвищити вартість проїзду в Києві до 30 грн

У Києві можуть підвищити вартість проїзду в комунальному транспорті до 30 грн із 15 липня 2026 року. Для пасажирів обіцяють систему знижок.
 |  Автор: Мальцева Ольга
КМДА пропонує підвищити вартість проїзду в Києві до 30 грн
Ілюстроване фото / Getty Image

У Києві пропонують встановити нову вартість разового проїзду в комунальному громадському транспорті на рівні 30 грн. Водночас для пасажирів, які регулярно користуються транспортом, планують запровадити систему знижок на проїзні та транспортні картки. Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.

Як зазначили у Департаменті економіки та інвестицій КМДА, востаннє тарифи на проїзд у столиці переглядали ще у 2018 році. Необхідність підвищення пояснюють зростанням витрат транспортних підприємств на електроенергію, паливо, оплату праці та утримання інфраструктури, а також скороченням пасажиропотоку.

У КМДА наголошують, що нинішня вартість проїзду у столиці залишається однією з найнижчих серед великих міст України, попри постійне підвищення собівартості перевезень.

За розрахунками транспортних підприємств, економічно обґрунтований тариф на 2026 рік мав би становити 64,60 грн за поїздку в метро та 44,14 грн — у наземному комунальному транспорті.

Запропонована система тарифікації передбачає знижки залежно від кількості придбаних поїздок на транспортну картку. Так, 1–9 поїздок коштуватимуть 30 грн кожна, 10–19 — 28,90 грн, 20–29 — 27,80 грн, 30–39 — 26,60 грн, 40–49 — 25,50 грн, а 50 поїздок — по 25 грн за кожну.

Також у столиці планують залишити місячні проїзні квитки. Зокрема, проїзний на 46 поїздок коштуватиме 1 088 грн, на 62 поїздки — 1 463 грн, на 92 поїздки — 2 156 грн, а на 124 поїздки — 2 888 грн. Безлімітний місячний проїзний на метро, автобус, трамвай, тролейбус і фунікулер пропонують встановити на рівні 4 875 грн.

Для студентів та учнів планують зберегти пільгові умови. Студенти сплачуватимуть 50% вартості місячного проїзного, а школярі під час літніх канікул — 25%. Упродовж навчального року проїзд для учнів залишатиметься безкоштовним.

Окремо у столиці можуть запровадити пересадковий квиток вартістю 60 грн. Він дозволятиме безлімітно пересідати між метро та наземним транспортом упродовж 90 хвилин.

Для гостей Києва також підготували спеціальні безлімітні проїзні: на 24 години — 375 грн, на 48 годин — 563 грн, на 72 години — 750 грн.

У КМДА повідомили, що поїздки, придбані на транспортну картку до 14 липня 2026 року, залишатимуться чинними до 14 вересня 2026 року.

Запровадити нові тарифи планують із 15 липня 2026 року після завершення процедур регуляторної політики, а також консультацій із громадськістю та профспілками.

Нагадаємо, у Києві жінка з пістолета поранила чоловіка після зауваження про шум біля будинку. У Святошинському районі Києва жінка відкрила стрілянину у дворі будинку, поранивши 27-річного чоловіка. Їй повідомлено про підозру.



Не пропусти інші цікаві статті, підпишись:
Ми в соціальних мережах
x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK