У КМДА обґрунтували зростання тарифу на проїзд у Києві з 8 до 30 грн
У Києві новий тариф на проїзд у комунальному транспорті сформовано з урахуванням витрат на енергоресурси, паливо, ремонт рухомого складу та забезпечення конкурентної оплати праці працівників. Про це повідомляє КМДА, де аргументували підвищення вартості проїзду економічними показниками.
Тариф у розмірі 30 грн розраховано на основі фактичних витрат комунальних підприємств у 2025 році.
У КМДА обґрунтували, що за останній період відбулося суттєве зростання ключових статей витрат. Зокрема, у столичному метрополітені витрати на оплату праці та нарахування зросли на 61,7%, а витрати на електроенергію — на 66,9%.
Також у КП «Київпастранс» витрати на паливно-мастильні матеріали збільшилися на 74,8%, а витрати на ремонт і технічне обслуговування інфраструктури та рухомого складу — на 63,3%.
Водночас у міській адміністрації зазначають, що обсяги перевезень комунальних транспортних підприємств зменшилися в середньому на 42% у порівнянні з 2018 роком.
Нагадаємо, КМДА пропонує підвищити вартість проїзду в Києві до 30 грн. У Києві можуть підвищити вартість проїзду в комунальному транспорті до 30 грн із 15 липня 2026 року. Для пасажирів обіцяють систему знижок.










