У КМДА обґрунтували зростання тарифу на проїзд у Києві з 8 до 30 грн

У КМДА аргументували тариф 30 грн у Києві зростанням витрат на енергію, паливо, ремонт і зарплати у 2025 році.
 |  Автор: Мальцева Ольга
У КМДА обґрунтували зростання тарифу на проїзд у Києві з 8 до 30 грн
Ілюстроване фото / Getty images

У Києві новий тариф на проїзд у комунальному транспорті сформовано з урахуванням витрат на енергоресурси, паливо, ремонт рухомого складу та забезпечення конкурентної оплати праці працівників. Про це повідомляє КМДА, де аргументували підвищення вартості проїзду економічними показниками.

Тариф у розмірі 30 грн розраховано на основі фактичних витрат комунальних підприємств у 2025 році.

У КМДА обґрунтували, що за останній період відбулося суттєве зростання ключових статей витрат. Зокрема, у столичному метрополітені витрати на оплату праці та нарахування зросли на 61,7%, а витрати на електроенергію — на 66,9%.

Також у КП «Київпастранс» витрати на паливно-мастильні матеріали збільшилися на 74,8%, а витрати на ремонт і технічне обслуговування інфраструктури та рухомого складу — на 63,3%.

Водночас у міській адміністрації зазначають, що обсяги перевезень комунальних транспортних підприємств зменшилися в середньому на 42% у порівнянні з 2018 роком.

Нагадаємо, КМДА пропонує підвищити вартість проїзду в Києві до 30 грн. У Києві можуть підвищити вартість проїзду в комунальному транспорті до 30 грн із 15 липня 2026 року. Для пасажирів обіцяють систему знижок.

 



Не пропусти інші цікаві статті, підпишись:
Ми в соціальних мережах
x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK