СБУ та ОГП викрили схему «порноофісів» у керівництві поліції трьох областей
Офіс Генерального прокурора спільно зі Службою безпеки України викрив масштабну корупційну схему в системі Національної поліції, пов’язану з можливим «кришуванням» незаконної діяльності мережі так званих «порноофісів» у трьох областях України — Івано-Франківській, Тернопільській та Житомирській. За даними слідства, окремі керівники територіальних підрозділів могли забезпечувати безперешкодну роботу таких об’єктів за неправомірну вигоду, повідомляє генеральний прокурор Руслан Кравченко та СБУ.
Йдеться про приміщення, де налагоджено незаконне виготовлення та поширення через інтернет відеопродукції еротичного та порнографічного характеру. За версією слідства, посадовці поліції замість реагування на правопорушення могли фактично сприяти їх функціонуванню.
У межах операції одночасно проводяться слідчі дії у трьох головних управліннях Національної поліції. Метою є встановлення всіх причетних осіб, перевірка ролей кожного фігуранта та надання правової оцінки діям керівників, які могли прикривати незаконну діяльність.
За наявними даними, у схемі діяв посередник — водій одного із заступників Міністра внутрішніх справ України. Він нібито використовував зв’язки з керівництвом Нацполіції для організації домовленостей щодо невтручання у діяльність «порноофісів».
Слідство встановило, що щомісячна «абонплата» за прикриття становила 20 тисяч доларів США для керівництва регіональних підрозділів поліції, а ще 5 тисяч доларів залишалися посереднику. Для конспірації учасники використовували умовні позначення та комунікацію через месенджери.
Також задокументовано низку передач коштів. Зокрема, у лютому 2026 року посередник отримав 45 тисяч доларів, а у квітні — ще 25 тисяч доларів, частина яких призначалася посадовцям поліції. Окремо зафіксовано передачу 20 тисяч доларів через близьку особу одного з правоохоронців та повторні аналогічні транзакції.
Сьогодні посередника затримано під час отримання чергового траншу у розмірі 25 тисяч доларів США, з яких частина коштів знову призначалася керівництву поліції регіону.
Наразі одному з правоохоронців повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368 КК України — одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, вчинене за попередньою змовою групою осіб. Операція проводиться за сприяння Міністерства внутрішніх справ та Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції.
Слідчі дії тривають, правоохоронці встановлюють повне коло осіб, причетних до ймовірної корупційної схеми.
Нагадаємо, у кількох обласних управліннях поліції затримано топпосадовців за підозрою в хабарництві. Кількох керівників поліції затримано за хабарництво. Усім оголошено підозри за ч.4 ст.368 КК України.









