МЗС України відреагувало на нові погрози Росії щодо атак на Київ
Міністерство закордонних справ України заявило, що рівень безпекових ризиків для Києва та інших українських міст з боку Росії не зазнав суттєвих змін і залишається таким самим, як упродовж попередніх місяців і років повномасштабної війни. У відомстві наголосили, що російські атаки із застосуванням ракет і дронів тривають фактично безперервно вже понад чотири роки та три місяці. Про це йдеться у заяві МЗС України.
У міністерстві підкреслили, що останні заяви та погрози з боку Москви мають характер відвертого шантажу. У МЗС зазначили, що Росія фактично визнає використання обстрілів не лише для атак по Україні, а й для психологічного тиску та залякування представників іноземного дипломатичного корпусу, які продовжують працювати у Києві.
Українська сторона також заявила, що подібні дії Росії можуть стати важливими доказами у майбутніх міжнародно-правових процесах проти держави-агресора. У МЗС додали, що готові сприяти додатковому посиленню заходів безпеки для іноземних дипломатичних місій, якщо вони звернуться з відповідними запитами.
Окремо у відомстві висловили вдячність дипломатам та іноземним представництвам, які залишаються в Україні та продовжують виконувати свою роботу в умовах війни. У міністерстві також наголосили, що найефективнішою відповіддю міжнародної спільноти на російські погрози має стати подальше посилення тиску на Росію.
Нагадаємо, у Києві зросла кількість жертв після атаки РФ 24 травня: у Шевченківському районі знайшли останки людини. У Шевченківському районі Києва під час рятувальних робіт після російського удару 24 травня виявили фрагменти тіла людини.










