ДПС виявила схему виведення за кордон майже 200 млрд грн
Державна податкова служба виявила понад 2,3 тисячі компаній, які здійснили зовнішньоекономічні операції на понад 198 млрд грн і після цього фактично припинили діяльність. Про це повідомила виконувачка обов’язків голови ДПС Леся Карнаух.
Відповідні дані отримали, проаналізувавши інформацію від Нацбанку за 2024 – І квартал 2026 року щодо порушення граничних строків розрахунків.
Більшість компаній-порушників зосереджені у семи регіонах: Одещина, Київ, Дніпропетровщина, Львівщина, Харківщина, Київщина, Запорізька область. Загалом на ці регіони припадає 73 % усіх порушників і 78 % загального обсягу таких операцій.
Зокрема, сім осіб керували або володіли більш ніж 500 компаніями кожна. Загалом під їхнім контролем перебували понад 7 тис. суб’єктів господарювання.
Крім того, багато компаній використовували спільні ІР-адреси, подавали звітність із тих самих комп’ютерних мереж та були зареєстровані за однаковими адресами. У Києві за однією адресою зареєстровано 20 таких компаній, а у Львові - по 10 та 13 підприємств за окремими адресами.
За результатами контрольно-перевірочної роботи у галузі зовнішньоекономічної діяльності податкова нарахувала понад 70 млрд грн пені за порушення валютного законодавства.
Усі зібрані матеріали передали до Офісу Генпрокурора для подальшого опрацювання. Щодо 557 суб’єктів господарювання вже підготували аналітичні висновки, які, за оцінкою служби, свідчать про порушення податкового законодавства та ознаки легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.
Раніше в Україні виявили 10 торгових мереж - ритейлерів, які використовували схеми так званого дроблення бізнесу для мінімізації податкових зобов’язань.
Викрито ухилення від сплати 40 млн податків на тіньовій мережі секонд-хенду
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp







