ЗАЕС знову була знеструмлена через обстріл: МАГАТЕ попередило про ризики

Запорізька АЕС тимчасово залишилася без електропостачання через атаку на підстанцію в Нікопольському районі.
 |  Автор: Мальцева Ольга
ЗАЕС знову була знеструмлена через обстріл: МАГАТЕ попередило про ризики
Запорізька АЕС / Getty Image

Запорізька атомна електростанція знову втратила зовнішнє електропостачання після того, як безпілотник влучив у Нікопольську підстанцію, розташовану на іншому березі Дніпра. Про це повідомляє МАГАТЕ.

Через пошкодження інфраструктури була відключена єдина лінія, яка забезпечує живлення об’єкта, і станція залишилася без зовнішнього струму приблизно на 20 хвилин. 

У цей період критичні системи безпеки автоматично перейшли на роботу від аварійних дизель-генераторів, які підтримували функціонування обладнання до відновлення подачі електроенергії. Пізніше лінію зовнішнього живлення вдалося стабілізувати, після чого резервні генератори зупинили. 

У Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) зазначили, що подібні інциденти залишаються серйозним ризиком для ядерної безпеки в умовах війни та підкреслюють необхідність обмеження бойових дій поблизу критичної інфраструктури, щоб уникнути потенційно небезпечних наслідків.

Нагадаємо, РФ атакувала Україну 198 дронами: сили ППО знищили 189 цілей. У ніч на 3 червня РФ запустила по Україні 198 дронів різних типів. Сили ППО збили або подавили 189 ворожих БпЛА, атака триває.

 



Не пропусти інші цікаві статті, підпишись:
Ми в соціальних мережах
x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK