Зеленський і Рютте зробили заяви про постачання ракет PAC-3

Кількість цих ракет, а також іншої зброї, була обмежена через початок війни на Близькому Сході, зазначив президент.
Зеленський і Рютте зробили заяви про постачання ракет PAC-3

Україна отримала в рази менше обіцяних партнерами ракет PAC-3, що здатні збивати балістику, через війну на Близькому Сході. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час спільної з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте пресконференції в Києві, передає Укрінформ у середу, 3 червня.
 
"Дефіцит ракет PAC-3 - це не новина. Ми отримали від наших партнерів ракети PAC-3 у відповідній кількості, а потім ця кількість на місяць була в рази зменшена. Це було не через дефіцит грошей", - сказав глава держави.
 
Президент зазначив, що кількість цих ракет, а також іншої зброї, була обмежена через початок війни на Близькому Сході.
 
"Це відображалося не тільки на PAC-3 або PAC-2, а й на різних видах зброї. Але війна технологічно змінювалась, і інші види зброї, які зменшувались, ми заміняли своїм вітчизняним виробництвом. Що не змогли замінити поки що - це PAC-3. Тоді було відповідне рішення - шукати всюди", - розповів Зеленський.
 
Одним із таких рішень, за його словами, стали Drone deal з різними країнами, які в рамках цих угод могли передавати Україні потрібні ракети взамін на вітчизняні технології захисту від БпЛА.

Своєю чергою генсек НАТО заявив, постачання Україні американських ракет-перехоплювачів PAC-3 триває "щодня і щотижня". 

"Хороша новина в тому, що постачання цих критично важливих перехоплювачів зі Сполучених Штатів в Україну триває щодня і щотижня", - сказав Рютте.
 
Генсек НАТО додав, що фінансування для закупівлі цих ракет є, а багато союзників уже висловили готовність і надалі виділяти відповідні кошти. За словами Рютте, завжди існує ризик того, що інтенсивні бойові дії можуть впливати на наявні запаси ракет-перехоплювачів.
 
"Однак наразі це не має прямого впливу. Можливо, такі ризики виникнуть у майбутньому, але не зараз. Ми робимо все можливе, щоб нарощувати виробництво, забезпечувати необхідні запаси в Європі та Сполучених Штатах і мати змогу продовжувати постачання. Також ми шукаємо нові способи посилення нашої безпеки. Україна разом із європейськими партнерами та всіма союзниками по НАТО відіграє в цьому важливу роль, і ми продовжуватимемо цю роботу", – запевнив Рютте.

Нагадаємо, зранку 3 червня Рютте прибув до Києва разом з членами Північноатлантичної ради, представниками усіх 32 країн-членів НАТО. Генсек НАТО розповів про зростання втрат Росії на війні та публічно звернувся до російської молоді.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp


Не пропусти інші цікаві статті, підпишись:
Ми в соціальних мережах
x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK