Обстріл Запорізької ТЕС поставив під загрозу живлення ЗАЕС — МАГАТЕ
Уранці 4 червня Запорізька теплоелектростанція потрапила під масований обстріл, що створило додаткові ризики для стабільного енергозабезпечення тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції. Про ситуацію повідомило МАГАТЕ.
Представники місії МАГАТЕ, які працюють безпосередньо на території Запорізької АЕС, заявили, що бачили дим у районі розташування сусідньої ТЕС, а також чули звуки бойових дій поблизу об’єкта. За попередніми даними, персонал теплоелектростанції під час атаки перебував в укриттях.
У МАГАТЕ наголосили, що нинішня ситуація викликає особливе занепокоєння через вразливість останньої діючої лінії електропередачі, яка забезпечує зовнішнє живлення Запорізької АЕС. В агентстві зазначили, що останніми тижнями ця лінія вже неодноразово відключалася, через що атомна станція була змушена переходити на резервне живлення від аварійних дизель-генераторів.
Саме електропостачання є критично необхідним для підтримання систем охолодження шести реакторів ЗАЕС та забезпечення ядерної безпеки. Попри нинішню атаку, станом на зараз єдина лінія електропередачі продовжує працювати.
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі закликав негайно припинити будь-які удари в районі енергетичної інфраструктури, підкресливши, що тривала втрата зовнішнього електроживлення може становити серйозну небезпеку для атомного об’єкта.
Нагадаємо, Росія атакувала Донеччину: 5 загиблих і 11 поранених, зруйновано десятки об’єктів. Внаслідок обстрілів Донеччини, здійснених Росією, загинули 5 людей, ще 11 поранені. Пошкоджено десятки цивільних об’єктів.










