Угорщина хоче доступу до нафтопроводу з Одеси для зменшення залежності від російської нафти
Угорська енергетична компанія Mol зацікавлена у підключенні до трубопроводу Одеса-Броди, щоб диверсифікувати постачання нафти до країни та знизити залежність від російських енергоресурсів. Про це повідомив старший віце-президент компанії Сабольч Пал Сабо в коментарі для видання Bloomberg.
За його словами, доступ до нафтопроводу, який з’єднує чорноморський порт Одеса з кордоном Польщі, відкриє можливості для імпорту сировини від провідних світових постачальників. У подальшому це дозволить транспортувати нафту до Угорщини через південну гілку трубопроводу "Дружба", яка наразі використовується для прокачування російської нафти.
"Трубопровід з Одеси дає нам вихід до всіх видів альтернативної нафти завдяки морському терміналу. Це — стратегічний інструмент для забезпечення енергетичної безпеки не лише Угорщини, а й усього регіону, включаючи ЄС та Україну", — зазначив Сабо.
Окрім Угорщини, трубопровід може стати важливою альтернативою російській нафті і для Сербії, що також залежна від постачань із РФ.
Mol закликає Європейський Союз долучитися до модернізації та активації нафтопроводу Одеса-Броди. В компанії вважають, що за умови відмови від російського маршруту ЄС має допомогти створити дієву альтернативу.
"Якщо Євросоюз наполягає на зупинці використання перевірених джерел постачання, він повинен підтримати розбудову нових рішень", — наголосив віцепрезидент Mol.
Нагадаємо, Трамп під час закритих зборів погрожував Путіну розбомбити Москву — CNN. За даними CNN, Дональд Трамп під час закритих зустрічей заявляв про погрози Путіну через Україну та Сі Цзіньпіну щодо Тайваню, а також планує депортувати протестуючих студентів.







