Трамп і прем’єрка Японії домовилися сприяти завершенню війни в Україні
28 жовтня президент США Дональд Трамп провів зустріч із прем’єр-міністеркою Японії Санае Такаїчі. Переговори завершилися підписанням двосторонньої угоди, яка передбачає співпрацю у сфері видобутку та переробки критично важливих мінералів і рідкісноземельних елементів. Про це повідомило Суспільне.
Під час перемовин сторони також приділили увагу питанням глобальної безпеки, зокрема можливим шляхам припинення російсько-української війни. У рамках візиту Трамп планує відвідати американську військово-морську базу в японському місті Йокосука.
Президент Трамп привітав Санае Такаїчі з її історичним досягненням — обранням першою жінкою на посаду прем’єр-міністра Японії. Він підкреслив, що співпраця між Вашингтоном і Токіо "буде міцнішою, ніж будь-коли раніше", наголосивши на стратегічному партнерстві двох країн у сфері безпеки, енергетики та технологій.
Як повідомляють журналісти “Суспільного” з посиланням на джерела у Білому домі, Такаїчі також висувала кандидатуру Дональда Трампа на Нобелівську премію миру. Згідно з даними Норвезького Нобелівського інституту, на премію 2025 року подано 338 заявок — 244 від окремих осіб і 94 від організацій. Імена номінантів залишаються конфіденційними, а повний список кандидатів стає відкритим лише через 50 років після присудження нагороди.
Нагадаємо, у Парижі стартував суд над цькувальниками першої леді Франції. Якщо обвинувачених визнають винними, їм загрожує до двох років позбавлення волі.















