У США заперечили плани щодо передачі іранського урану під контроль РФ

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Вашингтон не розглядає передачу високозбагаченого іранського урану Росії та не обговорює такий сценарій у межах переговорів із Тегераном.
 |  Автор: Мальцева Ольга
У США заперечили плани щодо передачі іранського урану під контроль РФ
Ілюстроване фото / Getty images

Сполучені Штати не планують передавати високозбагачений іранський уран під контроль Росії в межах переговорів щодо врегулювання збройного конфлікту. Про це під час брифінгу в Білому домі заявив віцепрезидент США Джей Ді Венс, коментуючи інформацію, яка останнім часом з’явилася у медіа щодо можливих мирних пропозицій Тегерана, передає CNN.

За словами Венса, Вашингтон ніколи не розглядав варіант, за якого Москва могла б стати зберігачем ядерних матеріалів Ірану. Він зазначив, що бачив відповідні повідомлення у пресі, однак не розуміє, звідки походять такі припущення, оскільки ця тема не була частиною американської позиції.

Віцепрезидент також наголосив, що іранська сторона не порушувала цього питання під час переговорів. На його думку, подібна ініціатива навряд чи отримала б підтримку як у Тегерані, так і в адміністрації президента Дональда Трампа.

Окремо Венс підкреслив, що переговорний процес триває, тому США не мають наміру робити категоричні заяви чи остаточно виключати окремі теми з порядку денного. Він додав, що всі ключові питання продовжують обговорюватися безпосередньо під час дипломатичних консультацій.

Нагадаємо, Сенат США просуває обмеження повноважень Трампа щодо Ірану - CNN. Голосування щодо підтримки цього законопроєкту відбулося після того, як Сенат раніше сім разів відхиляв схожі ініціативи.

 



Не пропусти інші цікаві статті, підпишись:
Ми в соціальних мережах
x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK