Росія вчиться торгувати бензином собі в мінус
Продаж бензину на внутрішньому ринку РФ став збитковим для операторів автозаправних станцій. Про це інформує Служба зовнішньої розвідки України у четвер, 21 травня.
За даними розвідки, у середньому АЗС втрачають близько 84 копійок з кожного літра бензину АІ-92 - найпопулярнішої марки пального в РФ. За бензином АІ-95 фіксується прибуток на рівні близько 47 копійок за літр, що, з урахуванням інфляції та вартості кредитів, оцінюється як фактично нульова маржа.
Серед причин - структурні дисбаланси на ринку пального. Зокрема, стимулювання експорту нафтопродуктів з боку російської влади на тлі обмеження внутрішньої пропозиції, а також перевантаження логістичної системи через військові перевезення, що впливає на строки доставки та вартість транспортування.
Окремо вказується на зростання витрат нафтопереробних заводів через санкційні обмеження, зокрема дефіцит західних присадок і обладнання, що закладається в оптову ціну пального.
Водночас єдиним сегментом, який поки зберігає позитивну рентабельність, залишається дизельне пальне - близько 3,68 рубля за літр. Водночас у відомстві зазначають, що цей показник перебуває під тиском через високий попит з боку військового сектору.
Вже до кінця 2026 року аналітики очікують хвилю банкрутств незалежних мереж АЗС і неминуче двозначне зростання цін.
"Концепція "енергетичної наддержави" трансформувалася у нову форму: тепер Росія - це місце, де нафти стільки, що її вигідно продати кому завгодно, окрім власних громадян. З такими темпами "успішного імпортозаміщення" до кінця 2026 року головним тюнінгом для російського автопрому стане не новий двигун, а педальний привід - він принаймні не потребує АІ-92", - зауважили у повідомленні.
А тим часом, жителі Рязані почали скаржитися на відсутність бензину марок АІ-92 та АІ-95 на автозаправках.
У Кремлі не бачать ризиків із забезпеченням РФ паливом через атаки дронів
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp







