Україна скликає Радбез ООН після масованого удару РФ
Міністерство закордонних справ України ініціює засідання міжнародних форматів після масованого російського удару по Києву 24 травня. Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Українські дипломатичні місії при міжнародних організаціях отримали доручення повністю задіяти багатосторонні механізми у відповідь на російську атаку.
Сибіга зазначив, що Україна негайно ініціює термінове засідання Рада Безпеки ООН, а також спільне засідання Форуму ОБСЄ зі співробітництва у галузі безпеки та Постійної ради ОБСЄ.
Він наголосив, що ООН, ОБСЄ, Рада Європи та ЮНЕСКО мають надати "адекватну й рішучу відповідь" на дії Росії.
"Путін намагається залякати Україну, атакуючи мирних жителів і руйнуючи житлові будинки, музеї, школи та критичну інфраструктуру. Він також намагається залякати світ, застосовуючи балістичні ракети середньої дальності проти мирних міст", - зазначив міністр.
Глава МЗС закликав міжнародних партнерів до "рішучих багатосторонніх дій", спрямованих на стримування Росії та примушення її до "всеосяжного, справедливого й тривалого миру".
Нагадаємо, протиповітряна оборона знешкодила 55 ракет та 549 російських безпілотників, якими російська армія атакувала Україну з вечора 23 травня, основним напрямком удару був Київ. Зафіксовано влучання 16 ракет та 51 ударного БпЛА на 54 локаціях. Усього радіотехнічними військами Повітряних Сил зафіксовано 690 засобів повітряного нападу - 90 ракет і 600 БпЛА різних типів.
Кількість поранених у Києві зросла до 81
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp







