Рівень загрози - критичний: кораблі в Ормузі попередили про небезпеку
Зберігаються загроза мінування судноплавних маршрутів через протоку та перешкоди в роботі супутникових навігаційних систем.
Рівень загрози для судноплавства в Ормузькій протоці залишається на позначці "критичний". Про це повідомило Управління морських торговельних операцій Великої Британії (UKMTO).
Зазначається, що американська блокада обмежує весь вхідний і вихідний трафік з іранських портів.
Нейтральні торгові судна, які проходять через Ормузьку протоку, повинні триматися на відстані не менше 30 морських миль (близько 56 км) від кораблів ВМС США і бути готовими відповідати запити американських військових, "щоб знизити ризик бути помилково сприйнятими за загрозу".
"Заходи щодо забезпечення дотримання блокади включають виведення з ладу та обстріл суден, які не демонструють негайного підкорення блокуючим силам", - йдеться в повідомленні.
Крім того, зберігаються загроза мінування судноплавних маршрутів через протоку та перешкоди в роботі супутникових навігаційних систем.
Нагадаємо, глава Пентагону Піт Гегсет заявив, що незважаючи на заяви Ірану про контроль над Ормузькою протокою, насправді США контролюють там обстановку.
У неофіційному проєкті можливої угоди між Іраном та США передбачені зміни режиму судноплавства через Ормузьку протоку.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Не пропусти інші цікаві статті, підпишись:







