Конфлікт США та Ірану загострюється: Ормузька протока опинилася під загрозою
На Близькому Сході різко загострилася ситуація після серії взаємних ударів між США та Іраном на тлі фактичного провалу дипломатичних переговорів і посилення напруженості в регіоні. Американське Центральне командування заявило про відбиття кількох атак з боку Ірану, тоді як Вашингтон завдав ударів по іранських об’єктах у районі Ормузької протоки. Про це повідомляє Axios із посиланням на CENTCOM.
За даними американських військових, Іран випустив дві ракети у напрямку Кувейту, однак вони не досягли цілей, впавши або зруйнувавшись у повітрі. Ще три ракети були спрямовані на територію Бахрейну, проте їх вдалося перехопити силам протиповітряної оборони США та Бахрейну. У відповідь американська армія атакувала цілі на острові Кешм, який має стратегічне значення через розташування поблизу Ормузької протоки.
Перед новою хвилею ескалації стався інцидент із нафтовим танкером M/T Lexie під прапором Ботсвани. У CENTCOM заявили, що судно прямувало до одного з іранських портів і тривалий час не реагувало на попередження американських військових.
Після безрезультатних спроб встановити контакт американські сили застосували ракету Hellfire, влучивши в машинне відділення танкера. Унаслідок цього судно втратило можливість продовжувати рух у бік Ірану.
Корпус вартових ісламської революції Ірану заявив, що подальші ракетні удари по союзниках США стали відповіддю на затримання та пошкодження нафтового танкера.
На тлі різкого загострення ситуації світові ціни на нафту почали зростати. Інвестори відреагували на ризики для постачання енергоносіїв через Ормузьку протоку, яка залишається одним із ключових маршрутів транспортування нафти у світі.
Нагадаємо, Генштаб підрахував нові втрати РФ. Загальні бойові втрати російської армії з 24.02.22 по 03.06.2026 орієнтовно склали близько 1 368 040 осіб.











