ISW: РФ могла використати дефіцит Patriot для масованого удару по Україні 2 червня
Росія 2 червня здійснила масштабований ракетно-дроновий удар по території України, який, за оцінками аналітиків, міг мати на меті використання дефіциту ракет до систем Patriot, а також відволікання уваги від проблем із захистом глибокого тилу РФ і невдач російських сил на фронті. Про це йдеться в аналізі Інституту вивчення війни.
Аналітики зазначають, що Кремль намагався подати атаку як нібито відповідь на удар 22 травня по штабу російського центру безпілотних систем «Рубікон» у тимчасово окупованому Старобільську Луганської області, водночас звинувачуючи Україну в ураженні цивільних об’єктів і стверджуючи, що російські сили завдали ударів виключно по військовій та оборонно-промисловій інфраструктурі. Такі заяви, за оцінками ISW, є частиною інформаційної кампанії, спрямованої на виправдання ескалації.
Фактичні наслідки удару свідчать про значні руйнування цивільної та критичної інфраструктури, загибель близько 23 людей і поранення понад 100 осіб. Використання касетних боєприпасів і повторні удари по місцях роботи рятувальників, як підкреслюють аналітики, вказують на свідоме застосування тактики, що максимізує ураження цивільного населення. В ISW також розглядають цю атаку як елемент ширшої ескалації після короткого періоду так званого «перемир’я» на початку травня, коли російське керівництво прагнуло мінімізувати удари по Москві під час святкових заходів, одночасно намагаючись компенсувати власні провали у забезпеченні безпеки російської території та посилити тиск на Україну.
Нагадаємо, у Росії обговорюють можливе завершення війни проти України без досягнення цілей Кремля. У російському інформаційному просторі з’являються обережні обговорення можливого завершення війни проти України без досягнення заявлених цілей.








