Опитування: У зв'язку із кризою кияни почали економити

Опитування: У зв'язку із кризою кияни почали економити
gazeta.lviv.ua

Результати проведеного дослідження презентував сьогодні у Києві керівник відділу соціально-політичних досліджень Державного інституту розвитку сім'ї Олексій Белишев.

За його словами, 34,4% опитаних киян сказали, що не заощаджують на сьогоднішній день більше, ніж раніше, а 1,7% опитаних сказали, що поки що важко відповісти на це запитання.

У ході опитування також було з'ясовано, що жителі столиці найбільше почали заощаджувати на харчуванні, придбанні одягу і взуття та товарів тривалого користування (побутова техніка, меблі). Відповідно, 78,5% сказали, що економлять на їжі, а 87,2% та 76,6% сказали про економію на одязі та товарах тривалого користування.

Також 58,5% респондентів зазначили, що заощаджують на транспортних послугах; 54,8% - на лікуванні та медикаментах. Ще 32,8% киян скоротили витрати на свою освіту або своїх рідних, а 20,7% сказали про економію на оплаті комунальних послуг. На оренді житла почали заощаджувати 17,9% киян.

Крім того, 59% столичних мешканців сказали, що у зв'язку із кризою вони змушені були відмовитися від покращення житлових умов. 44,4% опитаних зазначили, що відмовилися від придбання машини.

Водночас 75,4% киян відповіли, що відмовилися поки що тільки від розваг та відпочинку, а 78,1% - від придбання побутової техніки.

У ході опитування також з’ясували, що у зв'язку із кризою 24% киян відмовилися від народження дитини. Від отримання освіти для себе або для своїх родичів довелося відмовитися 33,6% опитаних.

Дане опитування, Соціальний стан сімей міста Києва, проводив з 9 до 30 грудня 2008 року Державний інститут розвитку сім'ї та молоді разом із Київським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Шляхом телефонного інтерв'ю опитали тисячу респондентів. Похибка не перевищує 3,2%.

Нагадаємо, що згідно з результатами соціологічного дослідження Центру Разумкова, яке провели 17-24 грудня 2008 року, майже 90% українців не впевнені у завтрашньому дні, 85,4% - вважають, що країна розвивається у неправильному напрямку.

Поделись:

Не пропусти другие интересные статьи, подпишись:
Мы в социальных сетях
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK