Медведєв запросив Ющенка до Москви

Медведєв запросив Ющенка до Москви
president.gov.ua

У ході телефонної розмови Медведєв констатував, що газотранспортна система (ГТС) України, як і раніше, не приймає російський транзитний газ, який надходить.

Ющенко зазначив, що ГТС України знаходиться під тиском, необхідним для транспортування газу.

У цьому випадку, заявив глава російської держави, Україна повинна негайно приступити до поставок транзитного газу європейським споживачам.

Глава російської держави запропонував розглянути наявні можливості для відновлення роботи ГТС України, а саме: передати Україні потрібний їй, необхідний обсяг технологічного газу від імені Міжнародного консорціуму європейських країн. На основі отриманого обсягу повинні бути забезпечені працездатність української ГТС і, таким чином, постачання російського транзитного газу європейським споживачам.

Одночасно Медведєв запропонував Ющенку розглянути питання про тимчасову підтримки ряду європейських споживачів шляхом проведення газообмінних операцій (SWOP), при здійсненні яких постачання європейським споживачам газу з українських підземних сховищ газу компенсуються аналогічним обсягом російського газу.

Також російська сторона в черговий раз повідомила про свою постійну готовність відновити переговори щодо постачання газу для внутрішньоукраїнських потреб за європейськими ринковими цінами.

Як повідомлялося, Ющенко просить Медведєва забезпечити закачування в українську газотранспортну систему 330 мільйонів кубометрів газу на добу для транспортування європейським споживачам.

Сьогодні Ющенко відбуває з одноденним робочим візитом до Великобританії.


Не пропусти другие интересные статьи, подпишись:
Мы в социальных сетях
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK