Le Monde: ЄС та Україна домовились укласти угоду про асоціацію

Le Monde: ЄС та Україна домовились укласти угоду про асоціацію
Reuters

Майбутня угода передбачатиме зміцнення політичних і економічних зв’язків між ЄС та Україною і дозволить суттєвіше зближення в сферах зовнішньої політики і безпеки, - згідно з положеннями спільної декларації. Також буде створено зону вільної торгівлі, що сприятиме поступовій інтеграції України у внутрішній ринок ЄС. Врешті, буде посилено співробітництво у сфері юстиції і пересування осіб між країнами. Сторони уже зараз домовилися про початок переговорів щодо скасування візового режиму між ЄС і Україною.

Під час зустрічі в Єлисейському палаці, де провели переговори президент Ради ЄС Ніколя Саркозі, президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу, головний європейський дипломат Хав’єр Солана і Президент України Віктор Ющенко, не було надано жодних гарантій щодо майбутнього прийняття України в Євросоюз. Ніколя Саркозі зазначив, що майбутня Угода про асоціацію не закриває жодної дороги в ЄС, а навпаки – відкриває шлях для України. Ми терплячі, - заявив Віктор Ющенко, - ми дуже цінуємо те, що ми сьогодні здобули. Ми віддаємо належне тому, що хотів сказати Євросоюз Україні, його повідомлення сповнене надії і обіцянок. Український президент також нагадав, що підписання угод про асоціацію раніше передувало вступу країн Східної Європи в ЄС. Ми маємо пам’ятати, що це складний процес, який вимагатиме багато часу, - додав він.

Зберігати холодну голову, а не починати холодну війну

Остаточна декларація кваліфікує Україну як європейську країну, що поділяє з ЄС спільну історію і спільні цінності і має європейські устремління. Вперше Європейський Союз настільки чітко визнає європейське покликання України, - підкреслив Ніколя Саркозі перед тим, як нагадав, що 27 країн не могли обговорити майбутній прийняття України в ЄС, враховуючи їхні розбіжності з цього приводу.

Зустріч проходила на фоні конфлікту на Кавказі між Грузією та Росією. Україна сильно занепокоєна через своє географічне розташування, але особливо - через посилену напруженість у стосунках із Москвою. Україна не може визнати незалежність Південної Осетії і Абхазії, - повідомив Віктор Ющенко. І не без підстав: українському президентові не байдужа територіальна цілісність Грузії, і він також знає, що цілісність його країни – яка є поза обговоренням за висловлюванням Ніколя Саркозі – може бути під загрозою через Крим, і особливо – Севастополь, в якому знаходиться база російського флоту. Французький президент скористався зустріччю із своїм українським колегою, щоб вкотре підтвердити, що ЄС прагне встановити з Росією врівноважені стосунки, які можуть скластися за рахунок діалогу, політики і дипломатії, але, безумовно, не за рахунок військової сили. Нам потрібно зберігати холодну голову, а не починати холодну війну, - підсумував Жозе Мануель Баррозу.

Оригiнал статті:
http://www.lemonde.fr/archives/article/2008/09/09/l-ue-et-l-ukrai…


Не пропусти другие интересные статьи, подпишись:
Мы в социальных сетях
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK