Гілларі Клінтон: Європа може потрапити в політичну залежність від Росії

Гілларі Клінтон: Європа може потрапити в політичну залежність від Росії
Reuters

"Відключення Росією поставок газу для України і внаслідок цього для значної частини решти Європи на початку 2009 року стало різким нагадуванням про те, наскільки Європа залежить від імпорту енергії з Росії. Ця енергетична залежність може створити таку ступінь політичної залежності, якої ми повинні допомогти європейцям уникнути", - заявила Клінтон у письмових відповідях на запитання сенатора-республіканця Ричарда Лугара, представлені в сенат США у зв'язку з затвердженням її кандидатури на посаду держсекретаря.

Кандидат на посаду держсекретаря США у своїх відповідях підкреслила важливість диверсифікації постачання енергії для Європи і заявила, що "енергійне взаємодія США для підтримки розширення торгівлі та інвестицій у транскаспійську енергетику є важливим пріоритетом для інтересів США".

Крім того, Клінтон заявила, що адміністрація Барака Обами буде домагатися від союзників США укладення політичних угод по проекту газопроводу Набукко.

Газопровід Набукко (Nabucco) планується побудувати для поставок газу з Каспійського регіону через територію Туреччини. Це магістральний газопровід довжиною 3,3 тисячі кілометрів в обхід Росії з Центральної Азії у країни ЄС, перш за все Австрії та Німеччини. Орієнтовна потужність - 31 млрд кубометрів газу в рік. Вартість проекту оцінюється у 7,9 мільярдів євро.

Нагадаємо, вчора Гілларі Клінтон заявила, що адміністрація наступного президента США Барака Обами готова конструктивно співпрацювати з Росією.


Не пропусти другие интересные статьи, подпишись:
Мы в социальных сетях
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK