Переключиться на мобильную версию

ДТ: Росія висунула Україні умови отримання 5 млрд доларів

Назад к разделу Финансы
У п'ятницю, 6 лютого, українська делегація провела зустріч із головою Мінфіну Росії Олексієм Кудріним щодо отримання п’ятимільярдного кредиту. За даними Дзеркала тижня, Росія висунула ряд умов для отримання допомоги.
Попередні фінансові умови позики поки тримаються в секреті
Попередні фінансові умови позики поки тримаються в секреті
АР

Дзеркало тижня пише, що прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко з трибуни парламенту пообіцяла "на базі переговорів з іншими державами" уже до березня наповнити стабфонд понад 21 млрд грн.

За даними видання, переговори ведуться одразу із декількома країнами. Зокрема, переговори про надання п’ятимільярдного кредиту з Москвою знаходяться поки що тільки на попередньому, технічному етапі. З української сторони, пише ДТ, у них брали участь заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський, а також представники МЗС і НБУ.

Видання зазначає, що міністр фінансів Віктор Пинзеник, який  знаходиться у Феофанії, про переговори довідався від Дзеркала тижня.
Попередні фінансові умови можливої позики поки тримаються в секреті, оскільки їх не затверджено сторонами. Для остаточного їх узгодження уже через тиждень, пише газета, повинен відбутися другий раунд переговорів у Москві.

Однак, як повідомило виданню джерело в українській делегації, в ході зустрічі з міністром фінансів Росії Олексієм Кудріним, що відбулася в п'ятницю, було висунуто цілий ряд додаткових умов. Зокрема, російська сторона очікує від української:

- Ратифікації угоди про так званий "нульовий варіант" (так називається договір про розділ майна колишнього СРСР, за яким Росія бере на себе всі борги Союзу, але інші колишні республіки відмовляються від своїх претензій на будь-яке майно СРСР);

- Вирішення Україною питань власності колишнього СРСР за кордоном;

- Вирішення спірних питань із російською власністю в Україні;

- Визнання Україною як держборгу боргів українських підприємств перед Внешэкономбанком СРСР.

За словами Тимошенко, кошти буде направлено "виключно на видатки розвитку". Кабмін, за її словами, "визначив усього чотири фундаментальних пріоритети, які, ми вважаємо, можуть підняти сьогодні на зовсім інший рівень розвитку нашу країну".

Першим із них, за словами Тимошенко, є аграрний комплекс, "який може дати надзвичайно високі валютні доходи країні", а заходи, що вживаються урядом, повинні привести до того, що "урожай, якщо погода не підведе, буде не менш вражаючим, ніж у минулому році".

Другим пріоритетом названо будівельну галузь, оскільки "одне робоче місце в будівництві народжує шість-сім у інших галузях".

Третій пріоритет - економія енергії, зокрема заміщення споживання газу, а четвертий - машинобудування, в тому числі такі його напрямки, як авіа-і суднобудування.

Як повідомлялося, 5 лютого прем'єр заявила, що стабілізаційний фонд у розмірі понад 21 млрд грн буде наповнено до березня 2009 року. За словами Тимошенко, кошти стабфонду "підуть на видатки розвитку".

Учора, 6 лютого, в ефірі каналу Інтер Уповноважений Президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявив, що в Москву відправлено делегацію уряду для таємних переговорів з Росією про отримання спеціального кредиту. 

За матеріалами Дзеркало тижня

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь