Переключиться на мобильную версию

Газпром заявив про рекордне падіння експортних доходів

Назад к разделу Финансы
У п'ятницю Газпром уперше офіційно опублікував прогнози падіння своїх експортних доходів у 2009 році. Як випливає із презентації заступника голови правління Газпрому Олександра Медвєдєва, яку представлено в п'ятницю на зустрічі з інвесторами, експортна ви.

Так, у 2008 році Газпром продав на експорт 179 млрд куб. м газу за середньою ціною $ 409 за тис. куб. м. Таким чином, виручка від продажу в Європі повинна була скласти $ 73,2 млрд.

Водночас, у п'ятницю Федеральна митна служба повідомила, що експортна виручка Газпрому склала $ 66,4 млрд.

На думку джерела газети в Газпромі, розбіжність із митною статистикою пояснюється тим, що частину газу було куплено в Європі і там же перепродано.

У цьому році обсяг продажів Газпрому впаде до 170 млрд куб. м при зниженні цін до $ 280 за тис. куб. м. Тобто, максимум експортної виручки Газпрому складе $ 47,6 млрд.

Також Медведєв не виключив, що ця цифра може виявитися ще нижчою, і мінімум доходів Газпрому може скласти близько $ 42 млрд.

За рахунок країн СНД монополія планує компенсувати в цьому році лише $ 1 млрд ($ 14,9 млрд виторгу в 2009 році проти $ 13,9 млрд у 2008 році).

Також Газпром припускає зниження видобутку в цьому році із 550 млрд до 510 млрд куб. м у зв'язку зі скороченням споживання газу Україною та країнами ЄС у січні.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь