Переключиться на мобильную версию

КМДА вимагає, щоб банк Київ віддав платежі киян

Назад к разделу Финансы
Київська міська державна адміністрація вимагає від акціонерного комерційного банку Київ перерахувати комунальному підприємству Головний інформаційно-обчислювальний центр кошти, які сплачено киянами за комунальні послуги через філії банку.
КМДА вимагає повернення коштів
КМДА вимагає повернення коштів
newsru.ua

Про це повідомляє столична міськдержадміністрація.

Як зазначається в повідомленні, мешканці Києва, які оплатили в січні і лютому 2009 року рахунки за житлово-комунальні послуги в АКБ Київ та його відділеннях, стали заручниками незадовільного фінансового стану банку, адже сплачені кошти не надійшли на розподільчий рахунок КП Головний інформаційно-обчислювальний центр і, відповідно, - на рахунки житлових організацій та організацій-постачальників комунальних послуг.

За інформацією КМДА, станом на 9 лютого 13 тис 662 жителі оплатили рахунки за житлово-комунальні послуги на загальну суму 3 млн 548 тис 393,57 грн.

При цьому, за даними КМДА, банк Київ продовжує приймати платежі від населення за житлово-комунальні послуги і не відправляє кошти за призначенням.

На письмові звернення КП ГІОЦ відповідь отримано лише від Подільської філії АКБ Київ. Оболонська філія АКБ Київ, що має найбільшу заборгованість із перерахування коштів, письмової відповіді про затримку перерахування коштів не надала.
Київський міський голова Леонід Черновецький запевнив киян, що столична влада докладе усіх зусиль для захисту прав потерпілих мешканців столиці.

За його словами, киянам, які сплатили за послуги ЖКГ через філії банку Київ, не треба платити повторно. Необхідно зберегти наявні документи про те, що оплату було здійснено у філіях та відділеннях АКБ Київ.

"Столична влада вже сьогодні готує документи для колективного звернення до суду", - запевнив Черновецький. "Ми змусимо нечесних банкірів повернути гроші і спрямувати їх на рахунки постачальників житлово-комунальних послуг. Я особисто контролюватиму це питання", - запевнив Черновецький.
Столичний мер також закликав громадян бути уважними і рекомендував платити за житлово-комунальні послуги тільки у надійних організаціях, наприклад, через каси державного Ощадбанку або у відділеннях Укрпошти.

За даними прес-служби КМДА, рішення про створення АБ Київщина засвідчено установчою угодою від 25 листопада 1992 року, а 19 травня 1993 року АКБ Київщина було зареєстровано Національним банком України як акціонерне товариство відкритого типу. Незабаром за рішенням загальних зборів АКБ Київщина перейменовано в АКБ Київ, якому перейшли всі права та зобов'язання попередника (зміну назви зареєстровано 7 грудня 1995-го).

Станом на 1 січня 2008 року в структурі активів консолідованого балансу найбільшу частку складає кредитний портфель - 64,6%, основні кошти та нематеріальні активи - 19,4%, кошти в інших банках становлять 6,5%, цінні папери - 4,1 %, кошти в НБУ та готівкові кошти - 3,4%, інші активи - 2,0%.

У структурі пасивів найбільшу частку складають кошти фізичних осіб - 43,2%, кошти юридичних осіб - 30,3%, кошти інших банків становлять 7,3%, капітал - 15,5%, інші пасиви - 3,7%.

Співвласником банку є Микола Марченко - депутат Київради минулого скликання.

З 9 лютого Національний банк України ввів тимчасову адміністрацію в банк Київ, повідомив виконуючий обов'язки голови НБУ Анатолій Шаповалов.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь