Переключиться на мобильную версию

ЗМІ: 3,5 млн українців працюють у Росії

Назад к разделу Финансы
У 2008 році в Росії офіційно працювало 10,2 мільйона трудових мігрантів. За даними Федеральної міграційної служби (ФМС) Росії, левова частка гастарбайтерів приїхала в країну із України - 3,5 мільйона осіб, пише газета Дело.
Українці заробляють на хліб на російських будівництвах
Українці заробляють на хліб на російських будівництвах
ura-inform.com

Друге за чисельністю місце займають мігранти з Казахстану. Їх ФМС нарахувала 1,38 мільйона. Замикають трійку таджики - 984 тисячі.

Як зазначає видання, в основному українці заробляють на хліб на російських будівництвах, у добувній промисловості та домашньому сервісі. І навіть незважаючи на те, що у зв'язку із кризою роботи в будівельному секторі знизилися, у Москві, Підмосков'ї та навколо Санкт-Петербурга ведеться активне будівництво приватних будинків, де і працюють українські гастарбайтери.

Водночас, українські експерти називають дані ФМС завищеними. "За офіційними даними, які ми маємо на сьогоднішній момент, число українських мігрантів у Росії становить близько 200 тисяч людей. За неофіційними - понад 2 мільйонів, але ніяк не 3,5 мільйони", - говорить координатор проекту дослідження української трудової міграції НАН України Ігор Марков.

Як зазначає Дело, за дослідженням правозахисної організації Human Rights Watch, трудові мігранти, що приїжджають у Росію на заробітки, стають жертвами господарів, які повсюдно затримують їм видачу зарплат, роблять невиправдані відрахування, а часом взагалі відмовляються оплачувати виконану роботу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь