Переключиться на мобильную версию

Ющенко озвучив нові умови МВФ

Назад к разделу Финансы
Умовою продовження співробітництва МВФ з Україною є радикальне погіршення урядом Юлії Тимошенко макроекономічного прогнозу на 2009 рік, заявив Президент Віктор Ющенко під час закритої частини засідання РНБО, повідомляє Українська правда.
Ющенко розповів про нові умови МВФ
Ющенко розповів про нові умови МВФ
АР

Так, МВФ наполягає, щоб Тимошенко відкоригувала бюджет згідно з даними, які, на думку Фонду, будуть відповідати більш реальним очікуванням від 2009 року.

На думку МВФ, в 2009 в Україні відбудеться істотне падіння ВВП, що складе мінус 8% (замість запланованого в нинішньому бюджеті росту 0,4%).

Крім того, МВФ прогнозує, що інфляція досягне 16% (замість плану в 9,5%). У цих умовах Фонд наполягає на скороченні дефіциту бюджету до рівня 1% (тоді як Верховна Рада ухвалила бюджет з дефіцитом 3%).

Такі показники, повідомляє Українська правда, що містяться у вимогах МВФ, на засіданні РНБО назвав Президент Ющенко.

"Місія МВФ стоїть на тому, що падіння ВВП в Україні становитиме навіть не 5%, як це прогнозував міністр фінансів. Це вже оптимістичний варіант, який МВФ не сприймає. Реалістичний варіант для України, на думку МВФ - це мінус 8% падіння ВВП. інфляція повинна скласти 16%, а в таких умовах дефіцит бюджету максимум 1% ", - сказав Ющенко на Радбезі.

Також Ющенко поставив перед Тимошенко, "нинішній бюджет, де закладено зростання ВВП на 0,4% - це фантазія уряду, яку потрібно замінити на падіння ВВП мінус 8%".

Крім того, у ході закритої частини Радбезу Ющенко звинуватив Тимошенко у відмові переглянути бюджет й урізати соціальні витрати. Президент докорив уряду за те, що вони відмовляються реально оцінити ситуацію - за його словами, крім України тільки Індія і Китай у 2009 році прогнозують економічне зростання.

Так, сказав Президент, саме через нереальність бюджету його відмовився представляти в парламенті міністр фінансів Віктор Пинзеник.

Крім того Ющенко проінформував членів Ради національної безпеки, що МВФ вимагає від уряду направити до парламенту новий антикризовий пакет, але цього не зроблено.

На думку Президента, зупинка кредитної програми з МВФ обернеться для України катастрофою: це не тільки позбавить прямого фінансування з боку Фонду за програмою Stand-By, але й зробить неможливим для України залучення прямих кредитів у іноземних держав, які отримають негативний сигнал.

"Ніхто не дасть кредит Україні без програми МВФ - ні ЄС, ні Японія, ні Емірати. Є тільки одна країна, яка з пов'язкою на очах виділить ці гроші - це Росія, оскільки їхня мета - отримати доступ до активів в Україні", - безапеляційно заявив Ющенко на РНБО.

 Отримання 5 мільярдів доларів кредиту від Росії, на переконання Ющенка, не вирішує проблему: "Голий дефіцит бюджету в 2009 році становитиме 71 млрд. гривень - 31 млрд. чистого дефіциту бюджету і 40 мільярдів чистого дефіциту державних фінансів".

Крім того, сказав Ющенко, ще потрібно рефінансувати зобов'язання на суму близько 40 мільярдів гривень.
"Якщо нічого не робити, нам потрібно взяти позику у 110 мільярдів, але це навіть теоретично неможливо. Тому у прем'єра і виникають додаткові домовленості під час газових переговорів", заявив Ющенко.

За матеріалами: Українська Правда

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь