Переключиться на мобильную версию

Оніщук пояснив, коли банки можуть вилучати закладене майно

Назад к разделу Финансы
Міністр юстиції Микола Оніщук заявив, що банки мають право вилучати майно, яке перебуває у заставі, без рішення суду в разі, якщо договір з банком був укладений після 14 січня 2009 року і в ньому є відповідна норма.
Онищук все пояснив
Онищук все пояснив
segodnya.ua

Про це він сказав в ефірі 5 каналу в четвер, 19 лютого.

Міністр зазначив, що після ухвалення змін в закон про іпотеку 14 січня 2009 року банки отримали право "вилучати майно не звертаючись до суду", пише Українська правда.

Як зазначив Оніщук, нові положення закону про іпотеку не можуть бути застосовані до відносин і договорів, які були укладені до 14 січня 2009 року, оскільки закон не має зворотної сили, якщо він погіршує, ускладнює, встановлює відповідальність для громадян.

Крім того, Оніщук підкреслив, що ні один з тих, хто в силу обставин, є боржником за кредитним договором, за яким є застава майна, зокрема в іпотечних договорах може скористатися судовим захистом, а банки в свою чергу не можуть забезпечити позасудове стягнення на майно.

Міністр зазначив, що "всі ті, хто буде укладати кредитні угоди після 14 січня, повинні дуже ретельно підходити до умов іпотечного договору".

"Зокрема, якщо в цьому іпотечному договорі буде застереження, що буде надавати право банкам у позасудовому порядку вилучати майно, то ви повинні розуміти, що закон таку можливість банку, у випадку наявності такого застереження, надає", - сказав Оніщук.

"Це означає, що треба більш обачно і свідомо читати ті договори, які будуть пропонувати банки", - підкреслив він.

Також раніше прес-секретар прем'єр-міністра Марина Сорока, заявила, що уряд вважає некоректною заяву Міністерства юстиції про те, що банки мають право без рішення суду вилучати майно громадян, яке знаходиться у заставі в банках, якщо вони не можуть розрахуватися за кредитними зобов'язаннями.

"Подібні пояснення по духу, стилістиці, а також за відсутності аргументів нагадують заяви, які виходять від спікерів секретаріату президента і наштовхують на думку, що у своєму поясненні Мін'юст також керувався вказівками Банкової", - заявила Сорока.

Напередодні в Міністерстві юстиції висловили думку, що згідно з чинним законодавством, іпотечне житло у кредитних боржників зможуть вилучати тільки за укладеними після 14 січня договорами.

Раніше відомство заявило, що банки мають повне право вилучати у клієнтів заставні квартири при невиконанні умов іпотечного договору.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь