Переключиться на мобильную версию

Ющенко підписав закон про надбавку до мита на низку імпортних товарів

Назад к разделу Финансы
Сьогодні, 20 лютого, Президент України Віктор Ющенко підписав закон про надбавку в 13% до мита на низку імпортних товарів.
Ющенко підписав закон про надбавку до мита
Ющенко підписав закон про надбавку до мита
Фото Миколи Лазаренка

Імпорт в Україну низки товарів, зокрема мороженої яловичини, свіжої, охолодженої та мороженої свинини, м'ясних субпродуктів і сала, сосисок, ковбас, м'ясних консервів, готової або консервованої риби і ракоподібних, ікри, вина, лікерів, вермутів і міцних спиртних напоїв, етилового спирту, буде обкладатися тимчасовим додатковим митом 13%.

Як повідомляється, відповідний закон Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення стану платіжного балансу України в зв'язку зі світовою фінансовою кризою підписав Президент країни Віктор Ющенко.

В цей перелік також увійшли кам'яне вугілля, килими, трикотажні полотна, одяг, білизна, взуття і капелюхи, печі, опалювальні котли, легкові та вантажні автомобілі, автобуси, кухонні плити, газові колонки, насоси, вентилятори і витяжки, холодильники і морозильники, електричні водонагрівачі, побутові електромашини.

Як повідомлялося, Верхова Рада 4 лютого прийняла зазначений закон, врахувавши пропозиції Президента, який перед цим застосував право вето до його першої редакції, що передбачала обкладання 13% тимчасовим митом всього імпорту в країну, за винятком критичного.

* * *

У новій редакції документа депутати також відмовилися від надання Кабінету міністрів права визначати перелік товарів критичного імпорту.

Підписаний Президентом закон передбачає термін дії введеної тимчасової 13% надбавки до діючих ставок ввізного мита впродовж мінімум шести місяців. Відповідно до нього, всі кошти від цієї надбавки будуть надходити в стабілізаційний фонд.

Водночас, на майбутнє закон визначає, що така тимчасова надбавка може встановлюватися як виключення лише у випадку досягнення платіжним балансом критичного стану. Термін її дії - до шести місяців, однак її може продовжити уряд ще на шість місяців.

Крім того, Кабінету міністрів дано право знижувати розміри надбавок за підсумками консультацій з Світовою організацією торгівлі (СОТ).

Закон встановлює, що перелік товарів, на імпорт яких вводиться додаткове мито, і її розмір встановлює Верховна Рада за поданням Кабінету міністрів, а в разі їх подання іншими суб'єктами законодавчої ініціативи - за наявності висновку Кабінету міністрів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь