Переключиться на мобильную версию

Китай має намір скупити нафтові компанії світу

Назад к разделу Финансы
Китай готується до нового етапу боротьби за глобальні ресурси, на якому він буде використовувати свої величезні валютні резерви для покупки іноземних нафтогазових компаній.

Це може викликати негативну реакцію у країнах, які побоюються, що Китай використовує кризу для зсуву глобального торгового та дипломатичного балансу на свою користь.

За підсумками наради у китайському Національному енергетичному управлінні прийнято рішення розглянути можливість створення спеціального фонду, головними учасниками якого державні енергетичні компанії Petrochina, Sinopec і CNOOC.

За словами місцевих спостерігачів, ці компанії будуть отримувати позики під низькі відсотки, а в деяких випадках - прямі фінансові вливання від держави.
 
Державні кошти будуть використовуватися для поглинань та злиття з іноземними компаніями. Які іноземні компанії намічені для злиттів і поглинань, поки невідомо. Однак зниження цін акцій багатьох енергетичних компаній, пов'язане з падінням нафтових цін, робить їх доступнішими для конкурентів.

Державне субсидування придбань, здійснених китайськими компаніями за кордоном, може викликати тривогу в західних економіках. Чотири роки тому CNOOC намагалася придбати американську нафтову компанію Unocal і обійшла конкурентів з США, але в підсумку була змушена відкликати свою пропозицію через протидії з боку Конгресу.

На цей раз Китай, можливо, розраховує, що позиції західних урядів ослаблені, оскільки вони витрачають мільярди доларів на покупку компаній, переважно в банківському секторі, повідомляє k2capital.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь