Переключиться на мобильную версию

Шведи й голландці створили найбільші енергокомпанії Європи

Назад к разделу Финансы
Шведська компанія Vattenfall домовилася про поглинання голландської Nuon, що дозволить створити провідну електроенергетичну компанію в Європі. Про це йдеться в офіційному прес-релізі Vattenfall.
Vattenfall і Nuon об'єднуються
Vattenfall і Nuon об'єднуються
wikimedia.org

Шведи запропонували за 100 відсотків акцій Nuon 8,5 мільярда євро, однак спочатку Vattenfall придбає тільки 49 відсотків цінних паперів голландської компанії. 51 відсоток, що залишиться, куплять протягом найближчих шести років. У прес-релізі особливо наголошується, що угода не поширюється на компанію Alliander, яка належить Nuon.

Раніше західні ЗМІ з посиланням на анонімні джерела вже повідомляли про те, що готується угода. Зокрема, називалася сума в 3,5 мільярда євро за 50 відсотків акцій Nuon.

У 2009 році на енергетичному ринку Нідерландів вже відбулася одна велика угода: німецька компанія RWE оголосила про придбання Essent за 9,3 мільярда доларів, зазначає Bloomberg.

Компанію Vattenfall було засновано в 1909 році і до цього часу  вона належить державі. Vattenfall вважається однією з найбільших енергетичних компаній у Північній Європі. Вона виробляє електроенергію з викопного палива, а також за допомогою атомних та гідроелектростанцій.

У свою чергу, Nuon спеціалізується на виробництві, продажу і доставці електроенергії у Нідерландах, Бельгії та Німеччині. Клієнтами компанії є понад 2,7 мільйона європейців. Штат Nuon складається з майже 10 тисяч осіб.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь