Переключиться на мобильную версию

У НБУ розповіли, чому гривня падає

Назад к разделу Финансы
Радник глави НБУ Валерій Литвицький вважає, що на курс гривні на готівковому і безготівковому ринках впливає, серед іншого, відтік коштів з депозитів, необґрунтована і заполітизована критика НБУ і невизначеність економічних перспектив.
У НБУ розповіли, чому гривня падає
У НБУ розповіли, чому гривня падає
k.img.com.ua

"Психологічним чинником передевальвації курсу є безперервна політизація – незважені, а інколи провокаційні заяви у парламенті, у пресі, на телебаченні. Ці невизначеності підштовхують компанії і фізичних осіб до додаткового хеджирування", - сказав Литвицький.

Керівник групи радників глави НБУ повідомив також, що загальний обсяг депозитів скоротився у 2009 році на 30 млрд. грн. - до 327 млрд. грн. (на 19 лютого).

"Курс готівковий і безготівковий залишається передевальвованим лише частково через просадку макроекономічних показників у січні. По лютому ми бачимо притік валюти на фоні в основному збалансованого попиту на імпорт", - зазначив він.

Радник глави НБУ також зазначив, що негативні курсові очікування формуються невизначеністю в питаннях перегляду державного бюджету і співпраці з Міжнародним валютних фондом.

Окрім того, на курс тисне невизначеність з підсумками розгляду в Конституційному суді питання умов здійснення Нацбанком рефінансування комерційних банків, а також невизначеність з майбутньою політикою Мінфіну (після очікуваної зміни його керівництва).

Водночас, НБУ в понеділок продав на міжбанківському валютному ринку, за попередніми даними, близько $92 млн. по курсу 7,90 грн. за долар, повідомив Литвицький.

Так, зазначив він, загальний об’єм торгів доларом, без врахування операцій Нацбанку, в понеділок склав, за оперативними даними, близько $147 млн.

При цьому 23 лютого середньозважений курс по всіх операціях з доларом (з урахуванням інтервенцій Нацбанку) склав 8,06 грн. за долар, що відповідає рівню п’ятниці: без врахування операцій НБУ середньозважений курс операцій з доларом склав 8,16 грн. за долар.

Як повідомлялося, торги на міжбанківському валютному ринку завершилися у діапазоні 8,94-8,995 гривень за долар.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь