Переключиться на мобильную версию

Нафтогаз зменшить закупівлі у Газпрому

Назад к разделу Финансы
Представник Нафтогазу Валентин Землянський заявив, що компанія зменшить закупівлі газу в першому кварталі.

Землянський розповів, що згідно з договором, підписаним між Нафтогазом і Газпромом в січні, Нафтогаз може скористатися понижувальним коефіцієнтом, знизивши обсяг закупівель на 20%. Швидше за все, це і станеться, а точний обсяг повинен бути визначений до 1 липня, зазначив Землянський.

Контракт Газпрому і Нафтогазу на постачання російського газу в 2009-2019 рр.. передбачав поставки у 2009 р. - 40 млрд куб м, якщо Газпром погодиться, закупівлі упродовж року складуть приблизно 33 млрд куб м.

Представник Газпрому від коментарів відмовився. Але джерело, близьке до Газпрому, і співробітник монополії підтвердили, що за контрактом обсяги закупівель дійсно можуть знизитись тільки на один квартал. Листи з проханням від Нафтогазу про скорочення вже отримано, уточнює він. Але згоди Газпром поки не дав.

Умови контракту з Газпромом більш ніж жорсткі: контракт на поставку складений за принципом "бери або плати", Нафтогаз повинен сплачувати 80% заявлених обсягів, навіть якщо не вибрав їх (місячні поставки узгоджують за 15 днів до цього). Якщо Україна хоч раз зірве оплату, вона перейде на 100%-ву передоплату до самого 2020 р.

Україна обов'язково спробує скористатися понижувальним коефіцієнтом, особливо з урахуванням створених запасів, зазначає керівник українського аналітичного центру CASE Дмитро Боярчук. Нормальний обсяг споживання - близько 70 млрд куб м, але через кризу попит може впасти на 20-30%, продовжує він. А Газпром вже втрачає гроші. Виходячи з діючої в I кварталі ціни газу для України в $ 360 за 1000 куб м тільки в січні концерн недоодержав близько $ 160 млн.

Раніше повідомлялося, що в підписаному 19 січня главами двох газових концернів Олексієм Міллером та Олегом Дубиною договорі зазначено, що продавець не може істотно відхилятися від місячних обсягів відбору, які визначаються шляхом множення середньодобового споживання для цього кварталу на кількість днів.

Відповідно, Нафтогаз зобов'язаний викуповувати законтрактовані обсяги газу. Розбіжність у можливостях двох компаній за контрактом підігрівають інформацію про проблеми у фінансовій платоспроможності Нафтогазу України.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь