Переключиться на мобильную версию

Причина конфлікту довкола авіапалива - невідшкодування ПДВ

Назад к разделу Финансы
Основною причиною конфлікту, що виник між постачальниками авіаційного палива і авіакомпаніями АероСвіт - українські авіалінії і Міжнародні авіалінії України (МАУ) стало невідшкодування податку на додану вартість (ПДВ) трейдерам.
Причина конфлікту довкола авіапалива - невідшкодування ПДВ
Причина конфлікту довкола авіапалива - невідшкодування ПДВ
neftevedomosti.ru

Таку думку висловив директор департаменту з питань нафти, газу і нафтопереробної промисловості міністерства палива та енергетики Леонід Косянчук.

За його словами, ЗАТ Спільне україно-голландське підприємство Кребо (Кременчук) і ТОВ ЛУК-Авіа Ойл (Бориспіль) постачали паливо авіакомпаніям, зокрема МАУ і Аеросвіту за двома  схемами. Зокрема, на внутрішні рейси постачання йшли як резидент резидентові з ПДВ, а на міжнародні з нульовою ставкою ПДВ.

Косянчук зазначив, що при роботі таких схем постачань, ПДВ разом з проблемами по його поверненню лягали на постачальників палива. Додавши при цьому, що ЛУК-Авіа Ойл з середини минулого року не повернули ПДВ на суму 39 млн. грн.

"Тобто, всі оборотні кошти вимиті, а авіаційні компанії внутрішніми тарифами покривають витрати з зовнішніх міжнародних маршрутів. Тому компанії, розуміючи, що з цим боротися марно, ухвалили рішення, що раз така справа, то ми продаватимемо паливо в резервуарах аеропорту Бориспіль, і хай нам оплачують послуги з наливання в баки літаків, і будьте люб’язні, самі розбирайтеся із законодавством по відшкодуванню ПДВ. Я як нафтовик їх розумію", сказав експерт.

Представник Мінпаленерго проінформував, що паливні компанії представили контракти авіакомпаніям, виставили їм рахунки, проте авіакомпанії їх не підписують, оскільки там змінилися схеми постачання.

Косянчук вважає, що сьогодні ціни на авіапаливо в Україні абсолютно узгоджені з міжнародними цінами, з Роттердамською біржею. "Я не бачу, що у авіакомпаній таке вже погане положення, набагато гірше положення у компаній, які їм постачають паливо і заробляють 22,4 грн. на тонні пального. Ціни обґрунтовані, все питання виникло лише через  невідшкодованість ПДВ, у чому провини компаній, які постачають паливо, я не бачу", підкреслив він.

За його словами, паливні компанії запропонували авіаперевізникам ціни на лютий, які з об’єктивних причин на 50 грн. за тонну є вищими за ті, що діяли раніше. Додавши при цьому, що Лук-Авіа Ойл раніше отримував знижку при покупці палива у ТОВ Новоїл, проте після розірвання контракту за ініціативою останнього став контрактувати ресурс у ЗАО Укргаз-Енерго за вищою ціною.

Нагадаємо, авіакомпанії Аеросвіт і Міжнародні авіалінії України домовилися з заправниками ЛУК-Авіа Ойл і Кребо-Авіасервіс залишити ціни на рівні листопада місяця на авіапаливо до понеділка, 5 лютого 2007 року.

За матеріалами Интерфакс-Украина

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь