Переключиться на мобильную версию

СБ, ЄБРР і Європейський інвестбанк виділяють банкам Східної Європи $ 31 млрд.

Назад к разделу Финансы
Група міжнародних фінансових інститутів формує пакет допомоги банкам Центральної та Східної Європи на суму 24,5 млрд. євро (31 млрд. доларів), йдеться в повідомленні Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР).
Оголошення було після хвилі фінансових потрясінь у регіоні
Оголошення було після хвилі фінансових потрясінь у регіоні
daylife.com

Світовий банк, ЄБРР, Європейський інвестиційний банк (EIB) оголосили про новий кредитний пакет у п'ятницю у Лондоні.

Оголошення було після хвилі фінансових потрясінь у регіоні, коли західні банки, що володіють значною частиною банківської системи Центральної та Східної Європи, вилучали звідти капітал на користь материнських компаній.

Як йдеться у прес-релізі ЄБРР, EIB надасть 11 млрд. євро для цілей кредитування малих і середніх підприємств, з яких 7,5 млрд. буде виділено негайно.

ЄБРР направить для фінансового сектору регіону до 6 млрд. євро в 2009-2010 рр., Світовий банк - 7,5 млрд. євро.

"Ці інститути працюють разом, щоб знайти практичні, ефективні та своєчасні рішення проблем, викликаних кризою у Східній Європі. Ми діємо, тому що на нас лежить особлива відповідальність за цей регіон і тому що це економічно виправдано", - сказав голова ЄБРР Томас Міров, слова якого наведено в повідомленні.

"Ця спільна дія допоможе прискорити одержання через банки життєво важливих коштів для реального сектора економіки країн Центральної, Східної та Південно-Східної Європи, які найбільше постраждали від кризи, і особливо допомогти вижити малому бізнесу в ці тривожні часи", - сказав голова EIB Філіп Майстадт, слова якого наводяться в прес-релізі.

"Я підтримую тісну взаємодію ЄБРР, EIB і групи СБ, і я маю намір зробити все, щоб це партнерство працювало по мірі того, як ми будемо протидіяти кризі в банківському секторі у Східній Європі", - сказав президент СБ Роберт Зелік.

Глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан підтримав рішення СБ, ЄБРР і ЄІБ надати підтримку фінансовим інститутам, Центральної та Східної Європи. У заяві глави МВФ, розповсюдженій у п'ятницю, зазначається, що фонд зі свого боку продовжить підтримувати країни на макроекономічному рівні.

Лідери країн Євросоюзу в неділю зберуться на зустріч, щоб обговорити програму допомоги регіону.

Як повідомлялося, за останніми оцінками Світового банку, для рекапіталізації банків регіону Центральної та Східної Європи необхідно 120 млрд. доларів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь