Переключиться на мобильную версию

Кореспондент: Ринок житла в Україні пішов у круте піке

Назад к разделу Финансы
Круте піке ринку житла - за півроку, розпродаж у столиці та регіонах подешевшав на 30-60% - ще не досягло нижньої точки. Адже спекулянти і забудовники намагаються перечекати кризу, пише у свіжому номері український журнал Корреспондент.
За півроку, розпродаж у столиці та регіонах подешевшав на 30-60%
За півроку, розпродаж у столиці та регіонах подешевшав на 30-60%
intwayplus.com

Заморожування банківських депозитів та іпотеки, падіння курсу національної валюти змінили ринок до невпізнання. За оцінками компанії SV Development, 92% потенційних продавців вторинного житла не квапляться виставляти його на торги, чекаючи кращих часів.

Як пише журнал, погоду роблять лише ті 8%, яким гроші потрібні терміново. Причому розлучатися зі своїми квадратними метрами вони готові задешево. Експерти кажуть, що в січні-лютому квартири йшли з нереальною раніше знижкою - 30-50%.

Дані Мін'юсту свідчать про те, що в минулому році кількість угод купівлі-продажу квартир і житлових будинків у порівнянні з 2007-м зменшилася на 18% - до 303,2 тис. Падіння відбулося у всіх областях країни. Середня вартість квадратного метра склала $ 1 464, тоді як у вересні минулого року вона була $ 3 195, а в грудні - $ 2 596, зазначає Корреспондент.

Ця хвиля зниження цін накрила і регіональні ринки. В Ужгороді ціни впали на 60%, подешевшали навіть новобудови.

Видання розповідає, що свято прийшло і на вулицю племені орендарів, число яких порідшало. Ринок оренди житла демонструє стійку тенденцію до лібералізації, де розрахунки переходять в нацвалюту, і з'явилася можливість вибору.

Більш-менш нормальну однокімнатну квартиру в Києві тепер можна зняти за 2-2,5 тис. грн., І до цього рівня ціна впала (приблизно на 10%) всього за два місяці. Схожа ситуація і в регіонах.

Про тенденції на ринку житла, про його перспективи та можливі варіанти розвитку подій у найближчі 2 роки - читайте в № 8 журналу Корреспондент від 6 березня 2009 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь