Переключиться на мобильную версию

Російський суд заарештував акції Telenor у Вимпелкомі

Назад к разделу Финансы
Акції ВАТ Вимпелком (29,9% капіталу), які належать Норвезькому телекомунікаційному концерну Telenor, арештовані в рамках розгляду справи за позовом міноритарія російського стільникового оператора - компанії Farimex Products.
Акції Telenor у ВимпелКомі заарештовано за рішенням російського суду
Акції Telenor у ВимпелКомі заарештовано за рішенням російського суду
img.lenta.ru

"Російський судовий пристав, який працює з Farimex, заарештував акції Telenor у ВимпелКомі, надіславши відповідний ордер Національної реєстраційної компанії, московських реєстраторів і Вимпелкому", - йдеться в повідомленні Telenor.

Також у компанії повідомляють, що Нью-йоркський суд відновив стягнення штрафних санкцій з Альфа-груп у зв'язку з невиконанням рішень суду 2007 року, що стосується участі російської компанії в акціонерному капіталі українського мобільного оператора ЗАТ Київстар-GSM.

Прогресуючий штраф буде стягуватися починаючи з 12 березня в розмірі $ 100 тис. щоденно в перший місяць, $ 200 тис. - через 30 днів, $ 400 тис. - ще через місяць і так далі до тих пір, поки не буде виконано минулорічне рішення суду з українського активу .

* * *

Нагадаємо, 19 лютого Омський суд постановив стягнути з Telenor $ 1,7 млрд на користь Вимпелкома для компенсації збитків оператора у зв'язку з затягуванням угоди з придбання українського мобільного оператора ЗАТ Українські радіосистеми (УРС). Telenor подав касаційну скаргу на це рішення, а також клопотання про призупинення виконання рішення суду.

У свою чергу, Telenor вважає, що позов Farimex пов'язаний з корпоративним конфліктом між норвезькою компанією і Альфа-груп у ВимпелКомі (Альфі належить 44% акцій оператора).

У середині серпня минулого року арбітражний суд Ханти-Мансійського автономного округу задовольнив позов невідомої доти компанії Farimex, зобов'язавши Telenor виплатити стільниковому операторові $ 2,8 млрд.

Норвезька компанія оскаржила це рішення в суді апеляційної інстанції Омська, що 29 грудня скасувала вердикт Ханти-Мансійського суду і вирішила повторно розглянути позов. 20 лютого Омський суд частково задовольнив позов Farimex, знизивши суму компенсації до $ 1,7 млрд.

Варто відзначити, що Telenor виступав категорично проти покупки Вимпелкомом УРС, посилаючись в тому числі на економічну недоцільність угоди з урахуванням її завищеною суми, високого рівня проникнення мобільного зв'язку в Україні та формування трійки лідируючих гравців.

Тим часом один з лідерів українського ринку - ЗАТ Київстар-GSM - як і Вимпелком, контролюється Telenor і Altimo (Альфа-груп). На думку Альфи, норвезька компанія намагалися заблокувати угоду Вимпелкому через конфлікт інтересів.

Незважаючи на заперечення Telenor, ВимпелКому за підтримки Альфи восени 2005 року вдалося купити 100% УРС.

В даний час Telenor і Altimo (управляє телекомунікаційними активами Альфи) продовжують з'ясовувати стосунки у Федеральному суді Південного округу Нью-Йорка, який у 2007 році зобов'язав російську компанію продати частку в Київстарі, або позбутися своїх пакетів акцій Turkcell (володіє третім за величиною українським мобільним оператором Астеліт) і Українські новітні технології, що перевищують 5%.

У листопаді минулого року арбітраж Нью-Йорка прийшов до висновку, що не всі його рішення були виконані, і наклав на Altimo прогресуючий штраф до виконання зобов'язань. Пізніше суд відклав стягнення штрафу.

Конфлікт між Telenor і Altimo розпочався в кінці 2004 року через незгоду норвезької компанії з покупкою Вимпелкомом УРС.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь