Переключиться на мобильную версию

Експерти очікують різкого зростання неплатежів по валютних кредитах

Назад к разделу Финансы
Можна очікувати різкого зростання неплатежів по валютних кредитах в Україні, вважає директор в групі фінансових організацій Fitch Ratings Ольга Ігнатьєва.

Станом на 30 листопада 2008 року, за її даними, близько 56% кредитів банківського сектора було видано в іноземній валюті.

"Різка девальвація гривні в IV кварталі 2008 р. негативно позначилася на здатності українських позичальників проводити виплати по валютних кредитах. Перш за все, це відноситься до позичальників, які отримали кредити в іноземній валюті при відсутності джерел валютної виручки", - сказала Ігнатьєва.

Вона зазначає, що в даному контексті можна чекати різкого зростання неплатежів по валютних кредитах, насамперед з боку фізичних осіб.

Також директор в групі фінансових організацій Fitch Ratings говорить, що неплатежі за кредитами є одним із основних ризиків української банківської системи.

Крім того, за її словами, у стресовому стані триматимуть банківський сектор та інші фактори, серед яких: обмежена ліквідність, пов'язана з відтоком депозитів, майбутні виплати за зовнішніми позиками, а також погіршення якості активів, у зв'язку з чим виникає необхідність значного збільшення резервів на покриття можливих збитків по позиках.

Нагадаємо, вчора, 11 березня, президент ЄБРР Томас Міров заявив, що економічна ситуація в Україні є найгіршою серед країн Східної Європи.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь