Переключиться на мобильную версию

Експерти: Для української металургії попереду мертвий сезон

Назад к разделу Финансы
Незважаючи на вражаюче зростання виробництва сталі в Україні впродовж лютого, короткострокові перспективи українських металургійних підприємств залишаються туманними, відзначають аналітики ІК Phoenix Capital.
Експерти: Для української металургії попереду мертвий сезон
Експерти: Для української металургії попереду мертвий сезон
reuters

Криза в світовій сталевої галузі триває, ціни падають слідом за зниженням попиту, підстав для перелому поки немає, стверджують експерти.

Ключовою тенденцією у березні-квітні, за прогнозами аналітика Phoenix Capital Євгена Дубогриза, стане посилення тиску виробників сталі на постачальників сировини. Це призведе до чергового витка зниження внутрішніх цін на основну металургійну сировину, таку як коксівне вугілля і залізна руда.

"Різкого падіння виробництва металопродукції в березні очікувати не доводиться завдяки замовленням, отриманими українськими меткомбінатами в січні-лютому, - зазначає Євген Дубогриз. - Однак у квітні, швидше за все, виробництво в галузі знову впаде слідом за падінням цін".

Криза в світовій сталевій галузі триває, ціни падають слідом за зниженням попиту, підстав для перелому поки немає. Впродовж лютого нинішнього року українські меткомбінати виплавили 2,32 млн тонн сталі - на 9,1% більше, ніж у січні і на 21% більше в добовому вираженні (82.8 тис. тонн). Основною причиною лютневого зростання виробництва послужило пожвавлення попиту з боку трейдерів на початку року, а також низькі ціни на металопродукцію вітчизняного виробництва.

Ключові тенденції лютого:

Шість крупних меткомбінатів (АрселорМіттал Кривий Ріг, ММК ім. Ілліча, Азовсталь, Єнакіївський метзавод, Алчевський меткомбінат, Запоріжсталь) збільшили обсяги виробництва, у той час як ДМК ім. Дзержинського знизило випуск сталі на 5%;
Попит на українську металопродукцію знижувався, в кінці лютого-на початку березня спотових угод на ринку практично не було;
Ціни на металопродукцію знизилися на 30-50 доларів за тонну в лютому і продовжили падати в першій половині березня;
Конкуренція з боку російських меткомбінатів різко посилилася за рахунок падіння собівартості виробництва металу в Росії
"Собівартість українського прокату в січні-на початку лютого залишалася найнижчою в світі (не виключаючи китайських виробників)" - говориться в аналітичному звіті Phoenix Capital. Це дозволило українським металургам успішно конкурувати на закордонних ринках, пропонуючи продукцію за цінами, на 20-70 доларів за тонну нижчими, ніж у конкурентів з Росії, Туреччини та Китаю.

Основною причиною лютневого зростання виробництва послужило пожвавлення попиту з боку трейдерів на початку року, а також низькі ціни на металопродукцію вітчизняного виробництва. Однак до кінця лютого ситуація для вітчизняних виробників змінилася до гіршого. Темпи зростання попиту на метал у світі впродовж лютого спочатку сповільнилися, а потім і зовсім зійшли нанівець через відстрочку реалізації масштабних інфраструктурних проектів у Китаї та інших країнах Південно-Східної Азії. Більш того, ряд будівельних і машинобудівних проектів у Європі та на Близькому Сході також були відкладені внаслідок проблем з кредитуванням.

За словами Євгена Дубогриза, в результаті, металотрейдери, раніше активно закуповують сталеву продукцію, в тому числі українську, затоварили склади і відмовилися від подальших закупівель металу. Це призвело до різкого падіння цін. "Наприклад гарячекатаний рулон українського виробництва за лютий і першу декаду березня впав в ціні з 440-480 доларів за тонну до 400-420 доларів за тонну (CIF), арматура подешевшала з 465 доларів за тонну до 415 доларів за тонну (FOB), ціни заготовки знизилися на 65-70 доларів за тонну, до 280-300 доларів за тонну. Більш того, за словами трейдерів, в кінці місяця попиту на заготівлю не було навіть при таких низьких цінах ", - констатує аналітик.

При нинішніх цінах на металопродукцію більшість вітчизняних металургійних підприємств уже в березні почали працювати в збиток. У цьому зв'язку аналітики Phoenix Capital очікують посилення тиску з боку меткомбінатів на виробників сировини, зокрема, коксівного вугілля і ЗРС.

При нинішніх цінах на металопродукцію більшість вітчизняних металургійних підприємств уже в березні почали працювати в збиток

Не виключено, що ціни на вугілля, залізорудний концентрат і окатиші на внутрішньому ринку знизяться на 10-20% вже до початку квітня. Зокрема, голова правління ММК ім. Ілліча Володимир Бойко в середині березня виступив з різкою критикою цінової політики українських виробників залізної руди: на його думку, розумною ціною залізорудного концентрату можна вважати не більше 35 доларів за тонну. У той час як поточна ціна на внутрішньому ринку варіюється в діапазоні 50-58 доларів за тонну.

Основні очікування на другу половину березня і квітня:

Попит та ціни на металопродукцію продовжать падати
Виробництво сталі в Україні в березні істотно не знизиться завдяки замовленням, отриманим меткомбінатами в першій половині лютого, однак скоротиться мінімум на 10-15% у квітні
Ціни на сировину - залізну руду і коксівне вугілля - почнуть знижуватися під тиском металургів
Вертикальна інтеграція галузі і девальвація гривні дозволять української металопродукції залишатися порівняно конкурентоспроможною на закордонних ринках
Євген Дубогриз відзначає, що незважаючи на падіння попиту, українські меткомбінати на початку березня лише незначно знизили обсяг випуску, з лютневих 82,8 тонн до 78 тонн на добу - збереження колишніх обсягів стало можливим завдяки хорошим портфеля замовлень, сформованим меткомбінатами в січні-лютому.

"Зокрема, - говорить аналітик Phoenix Capital, - про збереження виробництва на рівні лютого заявили Азовсталь, АрселорМіттал Кривий Ріг, Алчевський і Єнакіївський комбінати. У цьому зв'язку різкого падіння виробництва в березні, швидше за все, не відбудеться. Проте вже в квітні рівень замовлень очікується вкрай низьким. Наприклад, ММК ім. Ілліча вже оголосив про зниження випуску товарного прокату на 7% у березні внаслідок низьких цін і відсутності замовлень. Не виключено, що в другій половині березня і в квітні вітчизняні металурги знову, як і восени минулого року, будуть працювати "на склад".

 

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь